Emise akcií ZENTIVA, NL0000405173, která byla přijata burzovním výborem pro kotaci k obchodování na hlavním trhu burzy, je od 23. června 2004 zaregistrována v centrální databázi cenných papírů systému burzy pro účely vkládání mimoburzovních transakcí.
Mimoburzovní obchody s touto emisí jsou dočasně, ve dnech 23. – 25. června 2004, zveřejňovány a distribuovány spolu s ostatními informacemi o blokových a SPAD obchodech prostřednictvím obchodního systému burzy. Pro investory jsou tyto mimoburzovní obchody Univycu zpřístupněny na internetových stránkách burzy v rámci blokových obchodů v kapitole Výsledky na adrese http://www.pse.cz/…_blokove.asp.
S účinností od burzovního dne 28. června 2004 burza připravuje zařazení emise akcií ZENTIVA do obchodního segmentu SPAD. Od tohoto dne bude možno s uvedenou emisí uzavírat burzovní obchody jak v rámci SPAD, tak i v automatických a blokových obchodech.
Burzovní výbor pro burzovní obchody schválil parametry pro zařazení emise ZENTIVA do obchodního segmentu SPAD. Standardní množství (lot) je stanoveno na 3 000 ks a maximální dovolené rozpětí kotace (spread) ve výši 8 Kč.
Ing. Vladimír Ezr
Burza cenných papírů Praha, a.s.