Hlavní navigace

Zahájená výplata náhrad za Komerio BDK

Garanční fond obchodníků s cennými papíry (GFOCP) zahájil dnes výplatu náhrad zákazníkům bývalého obchodníka s cennými papíry Komerio BDK. Náhrada se týká zákaznického majetku, který nemohl být zákazníkům vydán z důvodů přímo souvisejících s finanční situací bývalého obchodníka.

Sdílet

Výplata náhrad bude provedena prostřednictvím pobočkové sítě České spořitelny a zákazníci budou o této skutečnosti písemně vyrozuměni. Vzhledem k finančním možnostem GFOCP bude stejně jako v ostatních případech vyplácena náhrada ve výši 50 % nároku.

Výplata náhrad se týká pěti zákazníků Komerio BDK, celkový objem nyní vypláceného odškodnění činí 937 tisíc korun.

Jsme rádi, že v případě klientů Komeria BDK jsme mohli zareagovat rychle a zahájit výplatu v relativně krátké době. Zásluhu na tom má nepochybně i bezproblémový a vstřícný postoj správce konkursní podstaty Ing. Jiřího Krejčiříka. Ten byl s Garančním fondem obchodníků s cennými papíry v stálém kontaktu a pomohl tak poškozeným klientům dočkat se odškodnění v co nejkratší době. Díky tomu jsme po prvé mohli splnit základní lhůtu 10 měsíců od Oznámení fondu a nemuseli tak žádat Ministerstvo financí o prodloužení o další 3 měsíce, dodává generální ředitel Garančního fondu JUDr. Jiří Korb, MBA.

Zákazníci si náhradu mohou vyzvednout do 31. 8. 2004.

Garanční fond obchodníků s cennými papíry

Tel.: 222 192 453

Email: fond@gfo.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).