Hlavní navigace

Začátek školního roku na kapitálovém trhu

Školní rok dnes nezačal pouze pro studenty, ale také pro každého se zájmem o vzdělání v oblasti kapitálového trhu. V těchto dnech byl spuštěn vzdělávací projekt bezplatných přednášek a seminářů o kapitálovém trhu, který pod heslem „Zasvětíme Vás do tajů obchodování s akciemi“ připravilo Fio, burzovní společnost ve spolupráci s akciovým trhem RM-SYSTÉM.

Sdílet

Celkem bude v rámci tohoto projektu ve druhém pololetí uspořádáno 59 bezplatných seminářů v 17 městech České republiky. Jejich účastníci se mohou postupně seznámit s fungováním moderního světa investic. Mohou se dozvědět nejen to, jak funguje česká burza, ale i burzy světové – a celou řadu dalších zajímavostí. Stačí si vybrat z pěti nabízených témat, které se liší svým zaměřením.

„Každý by si měl přijít na své. S tématem Začínáme na kapitálovém trhu jsme se snažili vyjít vstříc těm, kteří ještě nemají s kapitálovým trhem žádné zkušenosti. Téma Pákové produkty nebo Aktivní obchodování je pak určeno spíše zkušenějším obchodníkům,“ říká Roman Jandík, manažer projektu podzimních seminářů.

Po Investiční hře 2007 (www.investicka.cz) jsou semináře dalším ze vzdělávacích projektů, kterými Finanční skupina Fio pomáhá zvýšit povědomí veřejnosti o kapitálovém trhu. Letošní novinkou je spolupráce Fio, burzovní společnosti a akciového trhu RM﷓SYSTÉM, která by měla účastníkům pomoci rozšířit horizont vzdělání. Každoročně navštěvuje semináře Finanční skupiny Fio několik tisíc lidí, letošní ročník však bude svým rozsahem výjimečný. Vyšší počet prezentací je reakcí na vyšší zájem ze strany investorů, který se každým rokem násobí. Tradičně největší je v krajských městech, do série seminářů byla nicméně zařazena i některá menší města.

O tom, že Fio a RM-SYSTÉM berou vzdělávání více než vážně, svědčí dále dlouhodobá spolupráce našich odborníků z praxe s českými vysokými školami. Již poněkolikáté vystoupí zástupci společnosti na přednáškách Univerzit v Liberci, Pardubicích, Hradci Králové nebo v Praze.

I když prázdniny teprve končí, jsou již dnes některé termíny téměř obsazené. Účastníci se na naše semináře mohou přihlásit přes www.fio.cz nebo www.rmsystem.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).