Hlavní navigace

Za první čtyři měsíce letošního roku zaznamenala Modrá pyramida oproti roku předcházejícímu 30% nárůst objemu překlenovacích úvěrů.

Celkem poskytla Modrá pyramida za první čtyři měsíce letošního roku 9 694 úvěrů v celkovém objemu 2,1 mld. Kč. Vysoký zájem je především o Hypoúvěr, který Modrá pyramida nabízí od letošního 1. března a který úspěšně konkuruje hypotékám. Průměrná výše Hypoúvěru již nyní přesahuje 600 000 Kč, ale stále častější jsou úvěry v několikamilionových částkkách. Klienti využívají Hypoúvěr především na pořízení bydlení: koupi nebo stavbu domu či bytu. Klienti oceňují především to, že Hypoúvěr ideálně kombinuje výhody úvěru ze stavebního spoření a hypotéky. Oproti hypotéce je však mnohem dostupnější, nároky na příjmy žadatelů jsou nižší, dřívější splacení úvěru je na rozdíl od hypoték neomezeno a nezpoplatněno a poplatek ze vedení účtu je nižší. Kvalitní úvěrovou nabídku doplňuje Modrá pyramida kvalitními službami a rychlostí vyřizování úvěrových žádostí.

Sdílet

Nárůst zájmu zaznamenává Modrá pyramida i v počtu nových smluv. Za první čtyři měsíce uzavřela 41 798 smluv s celkovou cílovou částkou 7,1 mld.Kč.

K dnes projednávané novele zákona o stavebním spoření připomínáme, že Modrá pyramida již v lednu letošního roku vydala prohlášení, ve kterém v duchu klientské otevřenosti a transparentnosti garantuje, že poplatky za vedení účtu až do roku 2010 oproti stávající úrovni nezvýší. To se týká jak bezmála jednoho milionu stávajících smluv, tak všech smluv o stavebním spoření a úvěrových smluv, uzavřených do konce roku 2005. Poplatek za vedení účtu, spořícího i úvěrového, tak nepřesáhne současných 25 Kč měsíčně. Zálohu státní podpory připsala Modrá pyramida na účty svých klientů v ten samý den, kdy je obdržela.

Od 31.3.2005 je členem představenstva a náměstkem ředitele Modré pyramidy stavební spořitelny, a.s. pan Dieter Müller (53). Zodpovídá za celou oblast úvěrových obchodů, oblast informačních systémů a metodiky řízení procesů. V bankovním sektoru v Německu působí již více než třicet let. Vždy se soustředil především na oblast úvěrových obchodů. Ve finanční skupině BHW (největší akcionář Modré pyramidy stavební spořitelny, a.s.) zastával nejrůznější vedoucí pozice, od roku 1996 řídil úsek úvěrů v BHW Bausparkasse AG. Aktivně se podílel na projektech, které přispěly k tomu, že se BHW stala v Německu jedničkou na trhu financování soukromých bytových potřeb.

PhDr. Hana Vaněčková
tisková mluvčí
Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).