Hlavní navigace

Za nákupy na novoroční výprodeje do SRN a Rakouska výhodně s Českými drahami

Německé a rakouské obchody začne během následujících dnů ovládat vlna výprodejů se slevami i více než 50 procent. Za nákupy do obchodů například v Drážďanech, Řezně, Linci nebo ve Vídni je možné cestovat také vlakem s cenově výhodnými jízdenkami SONE+, EURegio a Wien Spezial. O víkendech lze cestovat do Německa například s jízdenkou SONE+ již od 160 Kč, tato cena přitom platí i pro malé skupiny až 2 dospělých (starších 15 let) a 3 dětí do 15 let.

Sdílet

Jízdenka SONE+

Multifunkční víkendová síťová jízdenka SONE+, kterou o sobotách nebo o nedělích mohou cestující použít k cestování vlaky ČD, umožní za dostupnou cenu navštívit i příhraniční oblasti Německa. Podmínky pro využití jsou takřka shodné jako na síti ČD, s tím, že jízdenka SONE+ musí být vydána elektronicky (nelze použít jízdenku ručně psanou). SONE+ platí v rozsáhlých oblastech Saska a Bavorska – například při cestách do Budyšína, Drážďan či do Řezna. Jízdenka SONE+ pro osobní a spěšné vlaky stojí 160 Kč a pro rychlíky 360 Kč. Jednu jízdenku může využít až pět osob, z toho může jít maximálně o dvě osoby starší 15 let a tři děti ve věku 6 až 15 let. Ve vnitrostátní přepravě ČD lze jízdenku SONE+ za 360 Kč navíc použít ve spojení s platnou místenkou i ve vlacích EC a IC (nejdále tedy do pohraniční přechodové stanice, např. Děčín hl. n.).

Jízdenka platí rovněž v rámci dopravního svazu ZVON a v autobusové lince Teplice v Čechách – Drážďany (dopravce VVO, resp. RVD Dresden). Jízdenku SONE+ pro Os vlaky za 160 Kč lze navíc využít i v rychlících 450 – 455 v úseku Domažlice – Furth im Wald Gr. V těchto vlacích platí i v Německu.

Tip na výlet SONE+ za 160 Kč: V sobotu nebo v neděli může až 5 osob, z toho maximálně 2 dospělí a 3 děti, cestovat osobním vlakem z Ústí nad Labem do Drážďan a Budyšína a zpět za 160 Kč.

Tip na výlet SONE+ za 360 Kč: V sobotu nebo neděli přímým vlakem z Prahy do Regensburgu a zpět za 360 Kč až pro 5 osob, z toho maximálně 2 dospělí.

EURegio Německo

Pro každého, kdo chce výhodně cestovat do Německa nejen o víkendu, je určena jízdenka EURegio. S jízdenkou EURegio lze cestovat ve druhé třídě ve všech kategoriích vlaků kromě vlaků EuroCity, R 378/379 Kopernikus a EN 352/353. Jízdenka se prodává vždy jako zpáteční a platí jeden den. EURegio je možno využít kterýkoli den v týdnu na tratích Ústí nad Labem – Děčín – Pirna – Dresden – Meissen a Tanvald – Liberec – Zittau – Dresden/Bautzen.

München/Nürnberg Spezial

Jízdenky München Spezial a Nürnberg Spezial jsou určeny pro každého, kdo se rozhodne cestovat do Mnichova nebo Norimberku z Prahy nebo Plzně. Jízdenky se vydávají pro následující relace:

  • Praha – München a zpět 52 EUR
  • Plzeň – München a zpět 47 EUR
  • Praha – Nürnberg a zpět 42 EUR
  • Plzeň – Nürnberg a zpět 37 EUR

Jízdenky se vydávají pouze jako zpáteční a výhradně pro 2. vozovou třídu. Děti v doprovodu vlastních rodičů nebo prarodičů cestují po tratích DB bezplatně. Doba platnosti jízdenky je 1 měsíc od prvního dne platnosti.

EGRONET

Jízdenka EGRONET je určena jak jednotlivcům, tak rodinám. Jízdenka platí na vybraných železničních tratích a ve vybraných autobusových spojích v České republice (kromě vlaků EC, IC) a Německu (v osobních a spěšných vlacích VBG, RB, RE, IRE) v příhraničních oblastech a opravňuje cestujícího k neomezenému počtu jízd na linkách stanovených zúčastněnými dopravci. Doba platnosti jízdenky EGRONET je jeden den od pondělí do pátku, nejdříve od 07:30hod do 03:00hod následujícího dne; resp. jeden den v sobotu a neděli od 00:00hod do 03:00hod následujícího dne.

Jednodenní jízdenka stojí 100,– Kč pro jednotlivé cestující všech kategorií (děti do 6 let jsou přepravovány bezplatně) a nově je při zakoupení dvou jednodenních jízdenek pro jednotlivce možné cestovat ve skupině maximálně 2 dospělý a maximálně 4 děti od 6 do 15 let (jedno dítě se počítá jako jedna dospělá osoba), děti do 6 let cestují vždy bezplatně.

Jízdenku je možné zakoupit u pokladen v železničních stanicích Aš, Aš město, Cheb, Chodov, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Sokolov, Karlovy Vary, Karlovy Vary dolní nádraží. Jízdenku je možné zakoupit až v dvouměsíčním předprodeji.

Každý cestující, který cestuje na jízdenku EGRONET, si může bezplatně přepravit jízdní kolo v rámci přepravy spoluzavazadel. Na jednu jízdenku EGRONET může být přepraveno nejvýše jedno kolo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).