Hlavní navigace

Z Polska na americkou burzu přes Prahu

Sdílet

(12.5.) Největší polský nebankovní obchodník s cennými papíry – firma Beskidzki Dom Maklerski (BDM) – začne na polském trhu nabízet možnost obchodování na světových akciových trzích prostřednictvím české internetové aplikace e-Broker. Tato aplikace, jejímž autorem jsou programátoři společnosti Fio, umožňuje současně obchodovat on-line na akciových trzích v ČR, SRN a USA.

Uživatelé aplikace e-Broker mohou kromě samotného podávání pokynů také využívat celou řadu dalších funkcí a nástrojů, které usnadňují a zefektivňují obchodování s cennými papíry. Uživatel této aplikace může například sledovat v reálném čase vývoj kurzu cenných papírů, stav svého portfolia, používat nástroje technické a fundamentální analýzy. Podání pokynu, jeho zpracování a zobrazení zprávy o současném stavu objednávky je otázkou několika vteřin.

Podle Sławomira Frase, ředitele obchodní divize BDM, je polský akciový trh velmi rozvinutý, nepůsobí však na něm žádní on-line brokeři zajišťující obchodování na zahraničních trzích. Fras dále dodal, že spolupráce s Fio otevírá BDM zcela nový trh, na kterém i v budoucnu, po vstupu dalších konkurentů, chce být BDM polskou jedničkou.

Podle Jana Franeka, tiskového mluvčího společnosti Fio, po svém loňském vstupu na slovenský trh Fio plánuje expanzi do dalších zemích a to buď formou zřízení vlastních poboček či formou navázání spolupráce s některým z místních obchodníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).