Hlavní navigace

Wüstenrotu vzrostl objem úvěrů na bydlení o 18 procent

[Tisková zpráva] Finanční skupina Wüstenrot, která se zaměřuje na komplexní zabezpečení klientů, poskytla v letošním 1. pololetí úvěry a hypotéky v celkové výši 5,6 miliardy korun.

Sdílet

Ve srovnání s loňským rokem, kdy výše poskytnutých úvěrů dosáhla k 30. červnu částky 4,7 mld. Kč, vzrostly její úvěrové obchody o 18 %. Tohoto výrazného nárůstu dosáhla nejen v důsledku obecně vyššího zájmu klientů o úvěry na bydlení, ale především nabídkou transparentních podmínek a garantovaných sazeb.

Na trhu financování bydlení expanduje Wüstenrot i díky svým speciálním účelovým produktům, jako je např. překlenovací úvěr Družstevní byt poskytovaný bez zajištění nemovitostí až do výše 2 milionů korun či hypotéka REFIN na refinancování starších nevýhodných úvěrů.

V oblasti financování bydlení se Wüstenrot dlouhodobě zaměřuje také na revitalizaci bytového fondu, kde patří mezi tři finanční instituce, které na tyto účely poskytly nejvíce úvěrů. Dosud financoval již téměř 5000 projektů v objemu přes 19 miliard korun.

Nabídku překlenovacích úvěrů REVIT a hypotéky Hyporevit pro bytová družstva a společenství vlastníků rozšířil Wüstenrot letos o úvěr TopRevit. Tento úvěr zaujal okamžitě  nejen klienty ale i odborníky, kteří ho v soutěži Zlatá koruna o nejlepší finanční produkt ocenili jako třetí nejlepší podnikatelský úvěr.

„Ve 2. čtvrtletí u nás padaly každý měsíc rekordy. Naše kampaň, ve které jsme klientům dali jasně najevo, že Wüstenrot poskytuje úvěry na bydlení za garantovanou sazbu, za transparentních podmínek a bez skrytých poplatků, měla velký ohlas,“ doplňuje Pavel Vaněk, generální ředitel a předseda představenstva Wüstenrotu.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).