Hlavní navigace

Wüstenrot hypoteční banka zvýšila prodej hypoték o více než 50 %

Praha, 14. července 2008 – Přes značné snížení tempa růstu českého hypotečního trhu v 1. pololetí letošního roku zvýšila Wüstenrot hypoteční banka a.s. objem prodeje hypoték v tomto období o 52 %, když poskytla hypoteční úvěry v částce téměř 1,2 miliardy korun. Průměrná výše nejčastěji poskytovaných hypoték na účely bydlení vzrostla na 1,4 milionu korun.

Sdílet

Kromě stabilně zvyšujícího se počtu hypotečních úvěrů na účely pořízení nového bydlení vzrůstá v posledních měsících výrazně počet hypotečních úvěrů, které klienti využívají na refinancování dříve poskytnutých úvěrů na bydlení. Na tento účel nabízí hypoteční banka Wüstenrot speciální hypotéku REFIN. Její vyřízení je pro klienta velmi nenáročné, platební schopnost dokládá jen čestným prohlášením, že je schopen úvěr splácet, pro posouzení zástavy nemovitosti je plně dostačující původní odhad doplněný aktuální fotodokumentací. Hypotéka REFIN je poskytována až do 90 % hodnoty nemovitosti, přičemž až 30 % může klient použít na rekonstrukci. Splácet ji lze až 30 let. V současné době se tato hypotéka nabízí za zvýhodněnou úrokovou sazbu s fixací na 5 let.

„Progresivně stoupající počet nových klientů, kteří využili naši hypotéku REFIN, je dokladem toho, že naše banka umí vyjít vstříc potřebám klientů a poskytnout jim lepší servis,“ zdůvodňuje nárůst refinancování nový předseda představenstva Wüstenrot hypoteční banky Ing. Jan Vlček.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).