Hlavní navigace

Waldviertler Sparkasse von 1842 AG se stahuje do regionů

Česká spořitelna nabídne klientům pražské pobočky Waldviertler Sparkasse von 1842 AG své služby.

Sdílet

Waldviertler Sparkasse von 1842 AG (také WSPK), která má v České republice sedm obchodních míst, stahuje své aktivity z Prahy. Od 30. září 2008 se chce soustředit na svůj domácí trh v regionech jižní Čechy, jižní Morava, Vysočina a Waldviertel v severním Rakousku. Klienti pražské pobočky WSPK budou mít možnost zůstat u WSPK v péči jiné pobočky WSPK, či budou moci přejít do České spořitelny.

„Rozhodli jsme se ukončit činnost pražské pobočky proto, že se chceme do budoucna zaměřit a prohloubit své působení spíše v oblastech, kde se cítíme doma a kde nás klienti a veřejnost vnímají jako domácí spořitelnu,“ uvedl Gerhard Hufnagl, předseda představenstva Waldviertler Sparkasse von 1842 AG.

WSPK pečovala v Praze o přibližně 2 000 klientů. Tito klienti již byli o této změně ústně či písemně informováni. V současné době jedná WSPK s Českou spořitelnou o případném převzetí klientů a o tom, jaké podmínky Česká spořitelna klientům nabídne. Zaměstnanci pražské pobočky WSPK budou moci využít nabídky jiné práce nejen od WSPK, ale také od České spořitelny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).