Hlavní navigace

Výstava kostýmů Národního divadla v Komerční bance

Klienti, ale samozřejmě i ostatní zájemci, mají možnost shlédnout v prostorách pobočky KB na Václavském náměstí výstavu kostýmů Národního divadla. Komerční banka a Národní divadlo tak nabízejí návštěvníkům výběr z kostýmní tvorby z 80. a 90. let minulého století. Interiér pobočky KB budou zdobit například kostýmy, které měli diváci možnost vidět při inscenacích Fausta, Hamleta či opery Romeo a Julie.

Sdílet

Vystavené kostýmy jsou důkazem mimořádné fantazie návrhářů, ale také perfektní řemeslné práce krejčích Národního divadla, uvedl generální ředitel Komerční banky Alexis Juan a zároveň připomněl, že tato výstava je jedním z projektů, které se zrodily na základě smlouvy uzavřené mezi Národním divadlem a Komerční bankou. Tato smlouva byla podepsána 11.listopadu 2002 a od tohoto data se KB stala Generálním partnerem Národního divadla. Výstava kostýmů je tedy i malou oslavou prvního výročí vzájemné spolupráce významné české banky na straně jedné a důležité národní kulturní instituce na straně druhé.

Našim cílem je představit klientům banku nejen jako instituci, která jim nabízí finanční služby, ale která jim chce poskytnout také umělecký zážitek. Domnívám se, že je potřeba spojovat vhodným způsobem bankovní prostředí s uměním, a to zejména v tak krásných prostorách, jakým naše pobočka na Václavském náměstí bezpochyby je, řekl generální ředitel KB, Alexis Juan.

Výstava kostýmů Národního divadla je návštěvníkům pobočky přístupná ve všední dny od 9 do 17 hodin, v pondělí a ve středu až do 18 hodin. Výstava potrvá od 26.11.2003 do 16.1.2004. Vys­taveno je celkem 10 kostýmů sedmi kostýmních výtvarníků.

Marie Petrovová

Tisková mluvčí KB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).