Hlavní navigace

Vynikající výsledek v rámci „Strategic Performance Test“

[Tisková zpráva] Vienna Insurance Group dominovala v kategorii „Banky a pojišťovny“ v rámci testu „Strategic Performance Test“ a zvítězila podruhé po sobě v tříletém hodnocení.

Sdílet

Tuto odbornou studii vydává již 13 let každoročně společnost pro strategické poradenství Contrast Management Consulting. Hodnotí v ní různá kriteria, jako je výnosnost vlastního kapitálu, roční míra růstu nebo Shareholder Return.

„Díky dlouhodobému pozitivnímu a přínosnému rozvoji našeho koncernu vytváříme maximální hodnoty pro klienty, akcionáře i zaměstnance. Vynikající výsledek v této nezávislé odborné studii opět potvrdil, že s naší strategií bezpečného a udržitelného růstu jsme na správné cestě“, vyjádřil Dr. Günter Geyer, generální ředitel Vienna Insurance Group, své potěšení z výsledku studie.

Špičková pojišťovna v rámci zemí střední a východní Evropy

Tržním podílem ve výši zhruba 17,3 procenta v roce 2010 je Vienna Insurance Group předním pojišťovacím koncernem na svých klíčových trzích*. V současnosti pochází již více než polovina koncernového pojistného ze střední a východní Evropy. Včasný nástup na trhy zemí střední a východní Evropy před více než 20 lety je základním kamenem nepřetržitého růstu Vienna Insurance Group v tomto regionu. Navíc umožnil rychlý vstup na trh vysoce efektivní využití kapitálu a potvrdil strategickou prozíravost managementu.

Dalším klíčovým faktorem úspěchu Vienna Insurance Group je široká a diverzifikovaná struktura odbytu. Přitom stále stoupá význam bankovního odbytu prostřednictvím spolupráce s Erste Group, který dodává důležité impulzy, zejména v segmentu životního pojištění.

* Klíčové trhy VIG: Rakousko, Česká republika, Slovensko, Polsko, Bulharsko, Rumunsko, Srbsko, Chorvatsko, Maďarsko, Ukrajina

Na burze kótovaná Vienna Insurance Group (VIG) se sídlem ve Vídni je jedním z předních pojišťovacích koncernů v zemích střední a východní Evropy. Mimo kmenového trhu v Rakousku je Vienna Insurance Group prostřednictvím podílu na pojišťovnách aktivní v Albánii, Bělorusku, Bulharsku, České republice, Černé Hoře, Estonsku, Gruzii, Chorvatsku, Lichtenštejnsku, Litvě, Lotyšsku, Maďarsku, Makedonii, Německu, Polsku, Rumunsku, Rusku, na Slovensku, v Srbsku, Turecku a na Ukrajině. Kromě toho existují pobočky Wiener Städtische Versicherung v Itálii a Slovinsku, jakož i pobočka Donau Versicherung v Itálii.

Vienna Insurance Group (VIG) je na rakouském trhu zastoupena Wiener Städtische Versicherung, Donau Versicherung a Sparkassen Versicherung.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).