Hlavní navigace

Výhled nových akcií na RM-S

Od 25.2.2008 se na trhu RM – SYSTÉM začne obchodovat pět zahraničních akciových titulů. Jedná se o Exxon Mobil, Microsoft, Intel Corporation, McDonald´s a Volkswagen.

Sdílet

Josef Novotný, analytik Fio, burzovní společnosti k vývoji ceny jednotlivých akcií říká „S tržní kapitalizací přes 450 miliard dolarů je největší ropnou společností na světě. Dobré hospodářské výsledky odrážejí silnou poptávku po ropě a ropných produktech. Do budoucna očekáváme pozitivní vývoj akciového titulu Exxon Mobil, a to především díky silné pozici na trhu, dobrému řízení nákladů a silné poptávce po ropě a zemním plynu. Je pravděpodobné, že v průběhu tohoto roku překonají akcie této společnosti hranici 1700 korun.“

Intel (INTC)

„Intel Corporation se zabývá výrobou a prodejem polovodičových čipů, vývojem vyspělých integrovaných digitálních technologií pro počítače a komunikační sektor. V oblasti procesorů je jednoznačně největším hráčem na trhu a vyhrává konkurenční boj nad největším konkurentem společností ADM. Díky velmi malé konkurenci a vysoké poptávce po produktech společnosti jsou ziskové marže společnosti nad 50 %. Propad akcií na neworské burze pod 20 USD byl způsoben horšími než očekávanými výsledky. Domníváme se, že akcie za 350 Kč jsou podhodnocené a v tomto roce překonají na akciovém trhu RM-S hranici 425 Kč.“ Podotkl Josef Novotný.

Microsoft (MSFT)

„Akcie této společnosti oslabily od počátku roku, díky turbulencím na finančních trzích, téměř o 20 %. Hospodářské výsledky za fiskální rok 2007 však dopadly nad očekávání, když Microsoft celkových rekordních tržeb 51 122 mld. USD. Společnost těžila zejména z toho, že uvedla na trh novou verzi svého operačního systému pro PC, Windows Vista, dále z prodeje MS Office 2007, konzole Xbox 360 a nárůstu tržeb spojených s SQL Server a Windows Server. Také u akcií společnosti MSFT očekáváme v tomto roce růst a překonání hranice pěti set korun“ doplnil analytik Fio Josef Novotný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).