Hlavní navigace

Výherci studentské soutěže PaySec Cup míří do tropického ráje

[Tisková zpráva] Po třech měsících otázek, plnění úkolů a tipování zná soutěž PaySecCup 2010 své vítěze. S nástrahami si nejlépe poradila 7. třída Základní školy ve Všerubech, která díky tomu pojede na dvoudenní zájezd do největšího tropického ráje v Evropě Tropical Islands. Soutěž funguje v rámci webu bezpečně-online.cz, který spustila Poštovní spořitelna ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu.

Sdílet

„O soutěž byl mezi žáky mimořádný zájem, zapojila se téměř každá desátá škola v republice. Soutěžilo přes sedm tisíc žáků ze 664 tříd v 359 školách. Smyslem soutěže bylo prokázat dobré vědomosti, finanční povědomí adekvátní svému věku a kolektivního ducha,“ popsal uplynulý ročník Martin Kovář, ombudsman Poštovní spořitelny.

Výherci si kromě zájezdu vybojovali ještě dva notebooky pro svou školu a pro každého navíc MP4 přehrávač. Ani ostatní třídy nepřišly zkrátka, na druhý nejlepší kolektiv 8.C z Gymnázia Dr. E. Holuba čekal výlet do lanového centra. Dvacet nejlepších tříd také vyhrálo pro své školy notebooky, digitální kamery, fotoaparáty a pro sebe také MP4 přehrávače, flashdisky či Micro SD karty.

Do soutěže se mohly zapojit pouze celé třídní kolektivy. Na otázky odpovídali všichni zaregistrovaní žáci, kterých mohlo být 10 až 35. Soutěž se skládala ze tří kol, přičemž každé bylo rozděleno do dvou částí – vědomostního testu a tipovací otázky. Druhé kolo bylo navíc doplněno o praktický úkol. Každý měsíc se uskutečnilo jedno kolo, po vyhodnocení byl každému kolektivu připsán odpovídající počet bodů.

Cílem projektu Bezpečně-online je šířit povědomí o bezpečnějším používání internetu mezi mládeží. Na webu jsou k dispozici také informace o bezpečném používání finančních online služeb či aktivní ochraně soukromých informací. Stránky také poskytují učitelům základní metodickou podporu pří výuce, rodičům zase pomáhají zorientovat se v online světě dětí a v nových technologiích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).