Hlavní navigace

Vstupem do Schengenu se cestujícím Českých aerolinií zjednoduší odbavení

Od 30. března se cestujícím Českých aerolinií zjednoduší odbavení na českých letištích. Cestující v letecké dopravě budou mít od tohoto data možnost cestovat do států Schengenského prostoru bez hraniční kontroly podobně, jako je tomu od 1. ledna u pozemní dopravy.

Sdílet

V Terminálu 2 pražského letiště, odkud České aerolinie vypravují lety do zemí Schengenu, budou zrušeny odletové kontroly dokladů Cizineckou policií. Většina pasových přepážek bude odstraněna, prostor bude využit pro kontrolu palubních vstupenek cestujících, kteří tudy budou vstupovat do tranzitního prostoru letiště. Na tomto místě navíc nově proběhne ověření rozměrů palubních zavazadel. Následovat budou standardní bezpečnostní prohlídky na rentgenech.

V Terminálu 1, odkud České aerolinie odbavují lety do mimoschengenských zemí, zůstanou všechny přepážky na odletu i příletu beze změn. Jedinou změnou bude přesun vnitrostátních letů z tohoto terminálu do prostor nového Terminálu 2. Ve spojovacím objektu mezi Terminály 1 a 2 budou naopak nově zřízeny přepážky pro kontrolu pasů transferových cestujících.

„Kompletním přesunem všech schenghenských letů do Terminálu 2 bude proces odbavení a pohybu na letišti mnohem plynulejší. Čas potřebný na přestup cestujících Českých aerolinií z vnitrostátních linek na další lety se výrazně zkrátí, a to ze současných 45 na 30 minut. Tito cestující již nebudou muset procházet pasovou kontrolou,“ uvedl Peter Jusko, viceprezident pro pozemní provoz Českých aerolinií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).