Hlavní navigace

Všechny nejlepší Investice roku 2010 najdou investoři po jednou střechou

[Tisková zpráva] Kompletní nabídku otevřených podílových fondů, které byly v úterý 8. února vyhlášeny jako nejlepší Investice roku 2010, najdou investoři pouze na jediném místě v České republice – u společnosti Conseq. Conseq uspěl nejen s fondy svých obchodních partnerů, ale také s vlastním fondem. Jako nejlepší ve své kategorii byl vyhlášen Conseq Invest Konzervativní dluhopisový fond.

Sdílet

„Samozřejmě máme radost, že máme všechny nejlepší Investice roku dlouhodobě v naší nabídce a že se nám podařilo také blýsknout naším vlastním Conseq Invest Konzervativním dluhopisovým fondem. Nejdůležitější ale je, že se i díky existenci tohoto ocenění konečně o investování začíná veřejně mluvit a investování tak přestává být v očích veřejnosti něčím tajemným a nebezpečným,“ komentovala dvojnásobný úspěch společnosti Conseq místopředsedkyně představenstva a ředitelka Consequ Hana Blovská.

Snaze o otevírání investičních příležitostí široké veřejnosti a drobným střadatelům odpovídá také metodika, kterou při vyhodnocování používá pořadatel Investice roku Fincentrum ve spolupráci s PwC. Cílem je ocenit fondy zaměřené na co nejširší skupinu drobných střadatelů, kterým ocenění poslouží jako přehledný nástroj k posuzování různých investičních příležitostí v souvislosti rizik a výnosů,  nebo hrubých a čistých výnosů (očištěných o poplatky), atd..

Tomu odpovídá také dlouhodobá strategie společnosti Conseq, která investování vnímá jako zcela standardní prostředek nakládání s financemi ve vyspělé společnosti.

Investovat dnes může skutečně prakticky každý. Pravidelné investice menších částek na měsíční bázi v podstatě odpovídají zažitému modelu různých forem spoření jen s tím rozdílem, že u otevřených podílových fondů má klient nesrovnatelně širší nabídku směrů a strategií, kterými se může vydat, a také téměř neomezenou možnost si své výnosy z investic vybírat, když potřebuje. V orientaci mezi investičními strategiemi pak pomůže zázemí stabilní společnosti, která dokáže z široké nabídky individuálně, pro zcela konkrétního investora, vybrat ty skutečně nejlepší fondy. „Společnost Conseq, jak ukázalo letošní premiérové vyhlášení Investic roku takový cit bezpochyby má,“ dodala Hana Blovská.

Investice roku 2010

Kategorie

Vítězný fond

Hrubý výnos

Nadvýnos

Nadvýnos / riziko

Fond peněžního trhu 2010

Fond peněžního trhu otevřený podílový fond ČP INVEST investiční společnost

1,35 %

záporný

n.a.

Konzervativní dluhopisový fond 2010

Conseq Invest Konzervativní dluhopisový fond

2,85 %

0,51 %

0,79

Progresivní dluhopisový fond 2010

Fond korporátních dluhopisů otevřený podílový fond ČP INVEST investiční společnost

8,37 %

5,465 %

2,07

Akciový fond 2010

ING (L) Invest Prestige & Luxe

42,31 %

36,22 %

2,26

Smíšený fond 2010

Zlatý otevřený podílový fond ČP INVEST investiční společnost

27,34 %

21,69 %

1,22

Investice roku 2010 (hlavní cena)

ING (L) Invest Prestige & Luxe

42,31 %

36,22 %

2,26

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).