Hlavní navigace

Volksbank spolupracuje s PGRLF v rámci programu Půda

Volksbank CZ, a. s. prohloubila svou dosavadní spolupráci s Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem, a.s. (PGRLF) v oblasti financování zemědělského sektoru.

Sdílet

Dne 1. července 2004 vstoupila v platnost smlouva mezi Volksbank a PGRLF o spolupráci při poskytování hypoték na nákup zemědělské půdy v rámci programu Půda. Dotace má podobu úhrady části úroků z hypotečního úvěru – v současné době ve výši 4,5 % (pro úvěry do 10 milionů korun) a další 2 % je pak možné získat v rámci programu Mládí.

Účelem investičního programu Půda je umožnit zemědělcům nákup nestátní zemědělské půdy. Volksbank spolu s PGRLF chce tímto pomoci zemědělcům, kteří doposud hospodaří na pronajaté půdě, aby mohli tyto pozemky získat do svého vlastnictví.

Zemědělství patří ve Volksbank k cílovému oboru. Financování nákupu zemědělské půdy je tak dalším projektem, který naše banka v rámci podpory tohoto segmentu rozjíždí, řekl Ing. Petr Nentvich, ředitel poboček Volksbank v Brně a dodal: Věříme, že díky specializované nabídce, kterou tímto rozšiřujeme o další potřebný produkt, bude naše péče o klienty z agrárního sektoru ještě kvalitnější a přínosnější.

Podle ředitele a předsedy představenstva PGRLF RNDr. Lubomíra Netolického je podpis smlouvy s Volksbank pozitivní informací zejména pro zemědělce, neboť se tak zvyšuje počet bank, které tento typ hypotečních úvěrů nabízí. Je to již pátá finanční instituce ze zhruba deseti bankovních domů, které spolupracují s PGRLF při dalších formách financování zemědělství.

Hypoteční úvěr na nákup půdy je určen fyzickým osobám (samostatně hospodařícím rolníkům) a právnickým osobám. Minimální doba splatnosti úvěru je 10 let, může však dosáhnout až 20 let. Klienti mají možnost zvolit si mezi měsíčními a čtvrtletními splátkami v návaznosti na příjmy ze své zemědělské činnosti. Dále si klienti mohou individuálně vybrat mezi proměnlivou nebo pevnou úrokovou sazbou.

Díky tomuto projektu by se měl dále navýšit objem úvěrů poskytnutých do tohoto segmentu, doplnil Ing. Petr Nentvich. Volksbank aktivně podporuje zemědělský sektor již od roku 1999 a za tuto dobu se podařilo realizovat investice za více než 600 milionů korun především do zemědělské techniky a technologie. Kromě úvěrů na pořízení techniky Volksbank také poskytuje provozní úvěry a samozřejmě další související bankovní produkty a služby.

Oldřich Kračmer ředitel marketingu Volksbank CZ, a.s.

Tomáš Vyšohlíd
tiskový mluvčí PGRLF, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).