Hlavní navigace

Volksbank CZ nabízí úvěr v rámci programu ZÁRUKA od ČMZRB

Začátkem června 2009 uzavřela Volksbank CZ s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB) dohodu o spolupráci v rámci programu ZÁRUKA. Malí a střední podnikatelé včetně fyzických osob podnikatelů nyní mohou při žádosti o investiční a provozní úvěry u Volksbank využít podporu formou zvýhodněných záruk. Ty jsou podporovány z prostředků strukturálních fondů EU i státního rozpočtu.

Sdílet

V dnešní době jsou banky při poskytování úvěrů obezřetnější a mezi důležité faktory, které rozhodují o tom, zda úvěr poskytnou, patří právě i zajištění úvěru. Akceptace záruk ČMZRB je proto jedním z kroků, jak klientům cestu k úvěru usnadnit, komentuje podpis smlouvy Renáta Brabcová, SME Business Development Manager z Volksbank CZ. Nespornou výhodou pro klienta je také příznivá cena záruky, a to pouze 0,1 % ročně z výše záruky, dodává.

Program ZÁRUKA se vztahuje na investiční úvěry a úvěry na financování zásob pro podnikatele, kteří zaměstnávají méně než 250 zaměstnanců a jejich roční obrat nepřesahuje 50 milionů EUR, nebo jejich bilanční suma roční rozvahy nepřesahuje 43 milionů EUR. Uzavřená dohoda umožňuje podnikatelům získat záruku v průběhu několika dnů po podání žádosti. V rámci M-záruky je výše zaručovaného investičního úvěru 5 mil. Kč, výše zaručovaného provozního úvěru až 20 mil. CZK, maximální doba trvání patnáct let. Výše záruky je poskytována až do 70 % jistiny zaručovaného úvěru. Zaručovaný úvěr musí být určen na financování projektu, který má charakter ekonomické činnosti uvedené v seznamu odvětvové klasifikace ekonomických činností (OKEČ), který lze v rámci stanoveného programu podpořit.

Kromě M-záruk Volksbank CZ klientům žádajícím o úvěr uznává i S-záruky ČMZRB, které nejsou limitovány výši úvěru a jsou poskytovány až do výše 80 % zaručovaného úvěru. Cena za záruku činí 0,1 až 0,3 % p.a. z výše záruky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).