Hlavní navigace

Volksbank International zaznamenala čtvrtý rekordní rok v řadě

Skupina Volksbank International (VBI) dosáhla i přes složité ekonomické podmínky v posledním čtvrtletí roku 2008 pozitivních hospodářských výsledků. Za uplynulý obchodní rok skupina zvýšila zisk z běžné činnosti o 28 % na 90 miliónů euro. Po úspěšných předchozích letech se jedná již o čtvrtý rekordní výsledek v řadě.

Sdílet

Letošní čísla poukazují na to, že se náš konzervativní obchodní model osvědčuje i v obtížných podmínkách, komentuje hospodářské výsledky předseda představenstva VBI Friedhelm Boschert a doplňuje: Držíme se obchodního modelu, ve kterém se zaměřujeme na klientsky orientované obchody se soukromými osobami a malými a středními firmami. Konzervativní přístup k rizikové politice, který jsme vždy zastávali, nám v období krize pomáhá.

Významně v roce 2008 vzrostl skupině úrokový výnos (o 34 % na 334,9 mil. euro) a zisk z poplatků (o 17 % na 103,6 mil. euro). Bilanční suma VBI ke konci roku 2008 činila 14,7 mld. euro. Její převážná část byla vytvořena díky plynulému vlastnímu rozvoji banky. Objem úvěrů se zvýšil na 9,9 mld. euro, vklady stouply o 14 % na 5,1 mld. euro.

Cost/income ratio bank skupiny VBI se opět podařilo snížit pod hranici 60 procent. Abychom byli dobře připraveni na současný složitý ekonomický vývoj, zvýšili jsme na 72,4 milionů euro i rezervy a opravné položky, doplňuje informace Friedhelm Boschert.

Před čtyřmi lety došlo ve strategii VBI ke změnám. Od té doby skupina zisk z běžné činnosti šestinásobně zvýšila, a to z 15,8 mil. euro (2004) na 90 mil. euro (2008). Celkem dosáhla skupina za toto čtyřleté období zisku ve výši 221,2 mil. euro. Zásadním strategickým bodem bylo zvýšení efektivity. Cost/income ratio bank skupiny VBI se výrazně zlepšilo z 84 % (2004) na 59 % (2008), celkem tedy o 25 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).