Hlavní navigace

Volksbank International AG vykázala výrazný růst

Volksbank International AG (VBI), mateřská společnost Volksbank CZ, vykázala v 1. pololetí roku 2005 výrazné nárůsty u základních finančních ukazatelů. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku hospodářský výsledek před zdaněním, bilanční suma i klientské vklady narostly o dvouciferná procentuální čísla.

Sdílet

Hospodářský výsledek Volksbank International AG před zdaněním ve srovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl o 88,6 % na 18,35 mil. EUR. Bilanční suma vyšplhala o 20,7 procent na 3,72 mld. EUR.

Rovné tři čtvrtiny bilanční sumy připadají pouze na čtyři největší banky Volksbank International AG, a to na Slovensku (819 mil. EUR), v Maďarsku (774 mil. EUR), Česku (636 mil. EUR) a Chorvatsku (493 mil. EUR).

Nové strategické zaměření a strukturování Volksbank International AG tak přináší první konkrétní výsledky, uvedl předseda představenstva VBI Friedhelm Boschert.

Počet klientských kont vzrostl oproti stejnému období loňského roku o rovných 24 % na 750 tisíc. V roce 2006 by měla být prolomena hranice 1 miliónu kont. Z důvodu silné poptávky privátních klientů po bytových a spotřebitelských půjčkách vzrostly zákaznické pohledávky o 16,6 % na 2,63 mld. EUR. Závazky vůči klientům narostly o 20,8 % na 1,96 mld. EUR.

Podle tiskového mluvčího VBI Otto Andreho se tempo růstu bude i nadále vyvíjet pozitivně. Volksbank International AG plánuje i vstup na nové trhy. Možnost smysluplného odkupu bank je principielně vnímána jako otevřená. Jako zajímavá se v zásadě jeví především oblast Balkánu. Zde by, jak řekl Andre, mohly být prověřovány možnosti vhodného odkupu. V Bulharsku již běží konkrétní jednání. S jejich ukončením se dá počítat v dohledné době.

Oldřich Kračmer
ředitel marketingu
Volksbank CZ, a. s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).