Hlavní navigace

Volksbank CZ zaznamenala výrazný nárůst klientských vkladů

Volksbank CZ, a. s. v roce 2004 dále zlepšila svou pozici spolehlivé banky pro vklady. Posílení orientace na klienta a akviziční činnost poboček vedla k výraznému zvýšení objemu klientských vkladů o 1,7 mld. Kč na 12,5 mld. Kč.

Sdílet

Tento vynikající výsledek – zvýšení objemu vkladů klientů o téměř 16 % – svědčí o rostoucí důvěře klientů v naši banku. Řady našich klientů se v loňském roce rozrostly o více než 5 tisíc a věříme, že s rozšířením nabídky služeb a expanzí do nových lokalit dynamicky poroste počet spokojených klientů i v roce letošním, řekl Johann Lurf, předseda představenstva Volksbank CZ, a. s.

Individuální přístup ke klientům se pozitivně projevil na změnách ve struktuře úvěrového portfolia – objem financování klientů mimo skupinu Volksbank vzrostl o 2,2 mld. Kč, tedy o 25 %. Tento úspěch v úvěrových obchodech byl podpořen další půjčkou od Evropské investiční banky ve výši 20 mil. EUR (600 mil. Kč).

Kvalitní úvěrové portfolio s nízkou mírou rizika je příznivým východiskem pro další rozvoj plánovaný na rok 2005. S podílem klasifikovaných úvěrů ve výši pouhých 5,0 % zůstává Volksbank i nadále pod průměrem celého bankovního sektoru (průměr bankovního sektoru podle ČNB činí 10,8 %; údaje k 31. 12. 2004).

Kapitálová přiměřenost banky vzrostla k 31. prosinci 2004 na 11,49 % a brzy opět posílí díky odhlasovanému zvýšení základního kapitálu banky ve výši 185 mil. Kč.

Kvůli změnám v zákoně o dani z přidané hodnoty po vstupu do EU a zvýšeným platbám do Fondu pojištění vkladů, stejně jako umírněné poplatkové politice byl u zisku po zdanění zaznamenán pokles o 33 mil. Kč. V souladu s finančním plánem pak vykázala Volksbank za předchozí rok zisk po zdanění ve výši 62 mil. Kč.

Silnější finanční zázemí, značný nárůst vkladů klientů, zdravé úvěrové portfolio a úspěšná spolupráce jak s EBRD, tak i s EIB jsou důležitými předpoklady pro rozšiřování bankovních aktivit a zkvalitnění našich služeb pro stávající i nové klienty. Naše banka má potenciál a my jej využijeme ku prospěchu našich klientů, doplnil Johann Lurf.

Volksbank má v České republice již 19 poboček a v tomto roce zamýšlí jejich počet dále zvýšit.

Oldřich Kračmer
ředitel marketingu
Volksbank CZ, a. s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).