Hlavní navigace

Vlaky zastavují u zrekonstruovaných nástupišť ve stanici Praha hlavní nádraží

Vlaky Českých drah zastavují od včerejšího večera u dvou nově zrekonstruovaných nástupišť ve stanici Praha hlavní nádraží. Současně s tím byl zprovozněn nový informační systém o odjezdech a příjezdech vlaků.

Sdílet

„Součástí inovovaného informačního systému jsou nové odjezdové tabule na zrekonstruovaných nástupištích číslo 3 a 4,“ říká Jan Hus z Krajského centra osobní dopravy ČD v Praze. „Na těchto nástupištích a také na krajích nástupišť 5, 6 a 7 u severního podchodu se cestující setkají také s novými elektronickými zobrazovacími panely. Ty nahrazují dřívější plakáty s odjezdy a příjezdy vlaků a jejich řazením. Zatím jich slouží cestujícím celkem jedenáct. Panely ocení i nevidomí, kteří získají informace o odjezdech vlaků ve zvukové podobě. Slabozrací lidé pak mohou použít funkci lupy.“

Elektronické panely zobrazují kromě odjezdů a příjezdů vlaků také řazení dálkových vlaků, které právě stojí na příslušných nástupištích. „Jejich seznam se na panelu automaticky aktualizuje. Cestující tak snadno najdou vůz, do kterého mají místenku,“ vysvětluje Jan Hus.

Další prvky informačního systému se na nádraží objeví v následujících fázích přestavby nádraží. „V odjezdové hale bude například nová digitální odjezdová tabule. Naším cílem je nabídnout cestujícím služby srovnatelné se standardem v západní Evropě,“ uzavírá Jan Hus.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).