Hlavní navigace

Vlakem do Drážďan a zpět rychleji a o 250 Kč levněji než žlutým autobusem

Deutsche Bahn přistoupily na návrh Českých drah a společně nabídnou zákazníkům levné zpáteční jízdenky do Drážďan. Nové eTikety Praha – Drážďany – Praha budou v prodeji na eShopu ČD od prvního července a vůbec poprvé nabídne dopravce i eTiket do první třídy.

Sdílet

Ceny jednodenních zpátečních jízdenek do Drážďan budou dostupné pro každého. První třída vyjde na 33 EUR (cca 900 Kč), za druhou pak zákazník na eShopu zaplatí jen 22 EUR (cca 600 Kč). Cena druhé třídy je tak o 250 korun nižší, než požaduje autobusová konkurence. Každý den přitom bude k dispozici 60 eTiketů do druhé a 10 eTiketů do první třídy.

Cesta do Drážďan, kam míří zástupy Čechů za památkami i nákupy, bude díky naší nabídce srovnatelná s vnitrostátními jízdenkami třeba na Moravu, říká Aleš Ondrůj, výkonný ředitel pro marketing a komunikaci. Tím se cestování do zahraničí zpřístupní mnohem širšímu okruhu cestujících, což je náš cíl. Naše nabídka je výrazně levnější, než nabídka autobusových dopravců. Jízdní doba je přitom kratší a komfort vyšší. Na vlacích EuroCity jsou nejlepší vozy naše i zahraničních dopravců.

Na prohlídku města a nákupy mají cestující deset hodin. Nové eTikety totiž platí vždy v ranním vlaku EC 178 Johannes Brahms, který odjíždí z Prahy hl.n. v 6:29 a do Drážďan Hbf dorazí v 8:46. Zpátky pojedou vlakem EC 179 Alois Negrelli v 19:10 (příj. do stanice Praha-Holešovice ve 21:18).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).