Hlavní navigace

Vlak štěstí a naděje opět přijíždí do dětských domovů

Děti z dětských domovů letos opět malují obrázky pro internetovou dražbu. Za dva roky trvání projektu Vlak štěstí a naděje pro sebe děti z dětských domovů získaly prostřednictvím této internetové dražby přes 300.000 Kč. Letošní ročník se navíc může pochlubit i novým designem webových stránek. Stovky obrázků dětí čekají na své dražitele na stránkách www.vlakstesti.cz. Nechte vlak štěstí, ať přijede i k Vám!

Sdílet

Již třetí ročník charitativního projektu Vlak štěstí a naděje chystají pro děti z dětských domovů České dráhy, a.s., a Siemens, s.r.o. Projekt si klade za cíl získat finančních prostředky pro dětské domovy prostřednictvím internetové dražby obrázků na webové adrese www.vlakstesti.cz. Obrázky pochází od dětí, které v dětských domovech žijí. Nad projektem opět převzala patronaci Federace dětských domovů ČR.

Jak tento projekt dětem pomáhá? Od začátku trvání projektu bylo přímo na konta dětských domovů připsáno přes 300.000 Kč. Dětem přináší projekt nejen vítané přilepšení na vlastní potřeby, ale také výzvu tvořit a soutěžit. Zvyšuje se nejen počet dětských domovů, které se do projektu zapojují, ale především narůstá počet zájemců mezi samotnými dětmi: Pokud v roce 2005 nabízela aukce 561 obrázků, loni již už bylo 717.

Letos se internetové stránky www.vlakstesti.cz spustí 2.dubna a obrázek si na nich budete moci zakoupit až do konce června 2007. Vedle nových obrázků od dětí se můžete i na nový design webových stránek a nové logo. Po krátké registraci už můžete nakupovat. Vyvolávací cena za jeden obrázek činí opět 300 Kč, přihazovat můžete od 50 korun výše. Výslednou sumu zašle vítězný dražitel přímo na účet konkrétního dětského domova, obratem mu přichází poštou vydražený obrázek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).