Hlavní navigace

Vklady klientů GE Money Bank ve 3. čtvrtletí významně vzrostly, stejně tak zisk

GE Money Bank vykázala za devět měsíců letošního roku čistý zisk ve výši 2,33 mld. korun, což je o 8 % více než za stejné období roku 2007. Skvělý výsledek je dán zejména celkovým růstem portfolia.

Sdílet

– Objem depozit se významně zvýšil. K 30. září 2008 dosáhl 61 mld. korun, což představuje 14% meziroční nárůst. Vklady drobných střadatelů narostly o více než 13 %, vklady malých a středních podniků pak o 17%.
 – Objem úvěrů přesáhl na konci 3. čtvrtletí 91 mld. korun. Jedná se o 20% nárůst oproti stejnému období předchozího roku.
 – Objem spotřebitelských úvěrů přesáhl 34 mld. korun, což meziročně znamená 23% nárůst. Významně rostly i úvěry malým a středním podnikům. Jejich celkový objem dosáhl 29 mld. korun, což je meziroční zvýšení o 14 %.
 – Kvalita úvěrového portfolia zůstává vysoká. Oproti loňskému roku nezaznamenala žádný negativní vývoj.
 – Počet klientů se meziročně zvýšil o více než 44 tisíc na téměř 944 tisíc.
 – Kapitálová přiměřenost zůstala vysoká – přes 20% – což je více než dvojnásobek požadovaného minima.

(údaje podle českých účetních standardů)

Ve třetím čtvrtletí roku 2008 pokračovala GE Money Bank v posilování své pozice na českém bankovním trhu a vykázala čistý zisk přesahující 2,33 miliardy korun. Těchto skvělých výsledků jsme dosáhli díky nárůstu počtu klientů a jejich stále aktivnějšímu využívání našich produktů a služeb, uvedl Peter Herbert, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Bank. GE Money Bank zaznamenala v tomto období také významný nárůst objemu depozit i nově poskytnutých úvěrů. To jen potvrzuje skutečnost, že klienti naší společnosti důvěřují a považují ji za silného a stabilního finančního partnera, zejména v této nejisté době, dodal Peter Herbert.

Bilanční suma banky přesáhla 96 miliard korun, což meziročně představuje zvýšení o 19 %. Objem všech úvěrů klientům se zvýšil o 20 % na více než 91 miliard korun a celkové vklady klientů vzrostly o 14 % na více než 61 miliard korun. Kapitálová přiměřenost přesáhla 20 %, což je více než dvojnásobek požadovaného minima stanoveného ČNB. Počet klientů se přiblížil milionové hranici.

Vklady klientů na konci září přesáhly 61 miliard korun, což znamená meziroční navýšení o 14 %. Objem na účtech fyzických osob vzrostl o 13 % na 42 miliard korun a celkový objem zůstatků na firemních účtech vzrostl meziročně o 17 % na 19 miliard korun. Růst byl tažen zájmem o běžné účty typu Genius Active s paušálním poplatkem a spořicí produkty.

Aktiva banky rostla především díky velkému zájmu jak o spotřebitelské půjčky, tak o úvěry malým a středním podnikům. Portfolio spotřebitelských půjček přesáhlo 34 miliard korun. Významně se na tomto růstu podílela poptávka po Konsolidaci půjček, která se oproti roku 2007 zdvojnásobila. I přes celkové zpomalení hypotečního trhu dosáhlo portfolio hypoték GE Money Bank téměř 25 miliard korun.

Velkou dynamiku vykazuje GE Money Bank také v oblasti financování malých a středních podniků. Objem těchto úvěrů narostl meziročně o 14 % na 29 miliard korun. Významný podíl tvoří zejména financování subjektů v agrosektoru, který meziročně vzrostl o 30 %.

Kvalita úvěrového portfolia zůstává i nadále vysoká.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).