Hlavní navigace

Vklad odštěpného závodu Českých drah TELEMATIKA do společnosti ČD-Telekomunikace

Dne 15.12. 2004 schválily České dráhy a.s. na zasedání Řídícího výboru vklad svého odštěpného závodu ČD-TELEMATIKA do společnosti ČD-Telekomunikace a.s. Tím České dráhy navyšují svůj dosavadní 40% majetkový podíl v této společnosti na majoritních 51%.

Sdílet

Tomuto rozhodnutí předcházelo zasedání valné hromady ČD-Telekomunikace a.s. dne 23.11.2004, na kterém bylo schváleno navýšení základního kapitálu společnosti z 1,5 mld. Kč na 2,4 mld. Kč vkladem Telematika o.z. do ČD-Telekomunikace a.s.

Byl tak završen proces transformace telematických služeb v rámci holdingu Českých drah, který postupně probíhal v souladu se schválenými záměry jejich strategického rozvoje.

Jak uvedl generální ředitel společnosti ČD-Telekomunikace Stanislav Beneš: Transformovaná společnost bude schopna pružněji a účinněji reagovat na potřeby trhu. Má všechny předpoklady pro další rozvoj aktivit i mimo České dráhy, které však i nadále zůstanou jejím největším zákazníkem. Dnešní rozhodnutí povede k posílení společnosti, která bude pro svůj další rozvoj využívat všech synergických efektů vyplývajících z těsného provázání služeb z oblasti informatiky a telekomunikací.

Společnost ČD-Telekomunikace byla do tohoto dne především provozovatelem optické sítě a širokopásmových telekomunikačních služeb, její síť představuje druhou největší telekomunikační infrastrukturu svého druhu v tuzemsku. Rozsáhlejší síť provozuje pouze společnost Český Telecom.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).