Hlavní navigace

Vítězem uplynulého týdne jsou akcie Zentivy (+8,2%), USA pátečním katem českého akciového trhu!

Český akciový trh byl uplynulý týden opět v područí vývoje v zahraničí. Střídavě se do vývoje trhů promítaly pozitivní a negativní informace. Závěrem týdne trhy nejprve intenzivně rostly, zvláště po oznámení lepších než očekávaných dat týkajících se americké inflace. Roli pomyslného kata na sebe vzala známá americká banka Bear Stearns. Ta oznámila velké finanční problémy a její akcie během krátké chvíle propadly až o 53%. Tento propad stáhnul dolů celý americký a následně i evropský trh. Co také čekat na medvědím trhu od medvědí banky.

Sdílet

Jednoznačně pozitivní týden zaznamenala Zentiva, která v pondělí oznamovala výsledky hospodaření. Ty sice nebyly nijak pozitivní, zvláště na úrovni čistého zisku, který dosáhnul výše 1,412 mld. Kč a byl o více jak 100 mil. Kč pod odhady trhu. Na úrovni očekávání trhu byly tržby 16,67 mld. Kč a provozní zisk 2,17 mld. Kč. Následné zlepšení doporučení od Deutsche Bank pak pomohlo titulu k rychlému růstu.

Problémem stále zůstává pokles tržeb ve spojitosti s českou reformou zdravotnictví. I přes výrazné zlepšení, nedoplatky rumunských distribučních firem a nízké marže v turecké dceřiné společnosti.

Společnost McDonald’s oznámila velmi výrazné zvýšení tržeb. V únoru se tržby společnosti o 11,7%, což výrazně předčilo očekávání analytiků. Akcie tohoto známého provozovatele restaurací se aktuálně obchodují na trhu RM-SYSTÉM za 878,50 Kč.

Výsledky hospodaření ohlašoval v uplynulém týdnu i Volkswagen. Největší evropská automobilka zvýšila v uplynulém roce čistý zisk o 50% na 4,12 mld. EUR (103 mld. Kč), provozní zisk vzrostl o 40% na 6,15 mld. EUR (154 mld. Kč) při tržbách 108,9 mld. EUR (2 726 mld. Kč). Na výsledky reagoval trh mírným poklesem. Aktuálně se akcie obchodují na trhu RM SYSTÉM za 3872,80 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).