Hlavní navigace

Vitalia.cz – nový portál o zdravém životním stylu

Vydavatelství Internet Info spouští zcela nový projekt o zdravém životním stylu Vitalia.cz. Server je orientován na aktivní čtenáře, kteří chtějí žít zdravě a naplno. Projekt, jenž významně rozšiřuje odborné zaměření zpravodajských serverů společnosti Internet Info, povede novinář Jan Potůček.

Sdílet

Dnes byl spuštěn nový projekt společnosti Internet Info s názvem Vitalia.cz. Jde o internetový magazín zaměřený na zdravý a aktivní životní styl. Portál je určený především náročnějším čtenářům a jeho obsah je kromě redakční práce z části založen také na moderním komunitním principu.

Server Vitalia.cz je určen především aktivním lidem, kteří mají zájem naslouchat radám a tipům o tom, jak posunout svůj životní standard blíže ke zdravému životu. Zaměřujeme se na ty, kteří odmítají povrchní styl tradičních společensko-lifestylových magazínů, ale naopak hledají střízlivý pohled na danou problematiku, který jim ponechává dostatek prostoru pro vlastní úsudek, upřesňuje Jan Potůček, šéfredaktor serveru Vitalia.cz.

Obsahovou páteř serveru tvoří 4 samostatné sekce věnované velkým tematickým celkům – zdraví, rodině, relaxu a jídlu. V každé z těchto sekcí najdou čtenáři vedle řady tematicky laděných článků a aktualit také speciály věnované konkrétním tématům jako jsou cyklistika, golf, fitness a podobně. Chybět nebudou ani specializované poradny či samostatná diskusní fóra v každé obsahové části. Velká pozornost bude věnována také budoucím rodičům. Díky podrobným informacím zasílaným prostřednictvím těhotenského kalendáře mohou sledovat vývoj svého miminka den za dnem, a to už od prenatálního odbobí.

Značnou část obsahu tvoří také podrobné katalogy, díky nimž lze snadno a rychle najít nejbližší bazén, fitness zařízení, golfové hřiště nebo sjezdovku. Pro jednoduchou lokalizaci slouží podrobná mapa České republiky. Připraveny jsou i další přehledy – od receptů, vitamínů, bylin a koření, až po nemoci či zdravotnická zařízení. Všechny databáze se nesou v duchu webu 2.0, neboť počítají také s uživatelsky generovaným obsahem. Některé z nich tvoří zcela unikátní soubor informací, který v takto komplexním pohledu není jinde na internetu k dispozici. Jde například o přehled producentů biopotravin.

Segment životního stylu pro nás představuje vykročení novým směrem a našim obchodním partnerům nabízí široké pole možností, jak oslovit mimořádně atraktivní cílovou skupinu, shrnuje Ján Simkanič, výkonný ředitel Internet Info. Věřím, že bohaté zkušenosti redakce v čele s Janem Potůčkem přitáhnou velkou pozornost čtenářů. Chceme ještě v letošním roce získat 150 tisíc reálných uživatelů měsíčně, doplňuje Ján Simkanič.

Jan Potůček, šéfredaktor serveru Vitalia.cz a DigiZone.cz:

S nápadem na nový projekt společnosti Internet Info přišel Jan Potůček, který se zároveň stal i šéfredaktorem nového serveru. Jan Potůček je známý novinář zaměřující se především na oblast médií a komunikací. Od roku 2005 vede známý zpravodajský server o přechodu na digitální vysílání v České republice DigiZone.cz. Dříve působil v magazínu Reflex.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).