Hlavní navigace

Visa představuje debetní systém V PAY

V PAY nabízí společnou platformu pro různé debetní systémy v evropských státech

Sdílet

Praha, 8. prosince 2004 – Visa Europe představila nový debetní systém pro evropský region – tzv. V PAY.

Hans van der Velde, prezident a CEO Visa Europe, vyjádřil přesvědčení, že trh s debetními kartami čekají velké změny: Všechny domácí debetní systémy jednotlivých zemí je potřeba redefinovat tak, aby byly v souladu s vizí tzv. Jednotné evropské platební oblasti (Single European Payment Area – SEPA).

Regulátoři zřetelně formulovali nezbytnost vytvoření konkurenčních struktur a požadují takové řešení pro debetní karty, které by bylo skutečně použitelné pro celou Evropu. Díky právě probíhající rozsáhlé implementaci čipové infrastruktury, máme toto řešení na dosah ruky. A právě proto jsme vytvořili V PAY.

Čipová technologie znamená, že V PAY bude levnější pro banky, rychlejší pro obchodníky a bezpečnější pro držitele karet, dodává pan van der Velde.

V PAY splňuje nároky evropských členských bank, které potřebují, aby řešení zahrnovalo programy číslování účtů, využívalo stávající infrastrukturu, zhodnotilo investice do čipové technologie a především zachovalo lokální specifika.

V PAY nabízí členským bankám možnost přejít z mnoha různých národních debetních systémů na jednu společnou celoevropskou platformu, jejímž základem budou čipové karty a autorizace pomocí PINu. Toto řešení bude přínosem pro všechny strany – spotřebitele, obchodníky i členské banky.

V PAY není revolučním, ale evolučním krokem, který povede k reálným změnám na trhu. Visa Europe chce tímto způsobem podpořit a urychlit vytvoření Jednotné evropské platební oblasti (SEPA). Zároveň V PAY evropským bankám garantuje vysokou míru kontroly nad platbami debetními kartami na lokálních trzích, uvedl Hans van der Velde.

Další informace:

V PAY

  • je čipový debetní produkt vyhovující standardu EMV.
  • je kompatibilní s lokálním systémem číslování účtů a podporuje 13–19místná čísla účtů začínající 4, 5 nebo 6. To znamená, že vydavatelé karet, zúčtovací banky a obchodníci mohou využívat stávající systém a infrastrukturu.
  • lze kombinovat s domácími debetními značkami až do zavedení jednotného typu produktu, který požaduje Evropská centrální banka (ECB) a Evropská rada pro platby (EPC).
  • bude označen logem PLUS, které umožňuje výběr z bankomatů na celém světě.
  • je kompatibilní se všemi čipovými (EMV) terminály.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).