Hlavní navigace

Více než polovinu úvěrů v eBance schvaluje systém automatické autorizace

eBanka v listopadu zavedla nový automatizovaný systém schvalování spotřebitelských úvěrů a povolených debetů. Jen za poslední měsíc eBanka takto „automaticky“ schválila více než polovinu přidělených úvěrů. Klienti eBanky se díky systému do 10 minut dozví, zda získají spotřebitelský úvěr či povolený debet v požadované výši. Neúčelové spotřebitelské úvěry eBanka nabízí od již 8,5 % p.a.

Sdílet

Příjemně nás překvapil zájem o tuto službu. Jen za poslední měsíc ji využilo a úvěr takto získalo přes 650 klientů. Zájemci o půjčku oceňují zejména rychlost, s jakou se závazně dozví konkrétní podmínky úvěru, doplňuje Pavel Makovský, ředitel divize Interní a Externí komunikace a dodává: Každý výzkum vám potvrdí, že klienti chtějí úvěr, který obdrží rychle, bez velkého množství dokumentů, s minimálním počtem návštěv v bance a s možností flexibilně měnit splátky. Těmto požadavkům se tedy neustále přizpůsobujeme.

eBanka spravovala na počátku prosince t.r. přes 4.100 spotřebi­telských úvěrů, což představuje více než 500 % nárůst proti začátku roku.

Zájemci o půjčku mohou své možnosti prověřit na nově zavedeném pre-scoringu na webové stránce eBanky. Stejná pravidla platí pro žadatele o půjčku, kteří nejsou klienty eBanky.

Účet u eBanky není podmínkou schválení úvěru. U automaticky autorizovaných žádostí může být klient bankéřem obratem informován o schválení žádosti, pokud s ním provedl kvalitativní hodnocení a klient doložil veškeré požadované podklady.

Díky automatické autorizaci je tak eBanka bankou, která může klientovi poskytnout úvěr v rámci jednoho dne.

eBanka je univerzální banka, která nabízí ucelené portfolio produktů a služeb pro podnikatele, malé a střední podniky i pro fyzické osoby ve svých 145 obchodních místech. Je členem finanční skupiny České pojišťovny (přes 99,7 % akcií drží v eBance Česká pojišťovna), nejsilnější finanční skupiny u nás. Česká pojišťovna má mezinárodní rating agentury Standard & Poor‘s označovaný jako BBB minus (BBB-), tzn., že je v tzv. investičním stupni. Konsolidovaný zisk finanční skupiny České pojišťovny za poslední tři roky (2000–2002) byl více než 12,5 mld. Kč a počet klientů je vyšší než 5 milionů.

Celkový počet klientů eBanky přesáhl 400 tisíc. Více než 91 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky a z toho přes 56 tisíc klientů využívá i službu GSM Banking. 131 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 177 tisíc klientů aktivně využívá úvěrovou YES kartu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).