Hlavní navigace

Více než 8 000 automobilů v České republice využívá systém CCS Monitor

Více než osm tisíc automobilů v České republice a na Slovensku využívá na svých cestách CCS Monitor, který představuje současnou technologickou špičku v oblasti systémů pro sledování a správu vozidel. Během loňského roku se počet jeho uživatelů zvýšil zhruba o polovinu. CCS Monitor umožňuje díky napojení na satelitní systém GPS přesné mapování vytížení a pohybu služebních vozidel. „CCS se v distribuci produktů na bázi GPS řadí k předním společnostem v České republice,“ uvedl Patrik Daďa, generální ředitel CCS České společnosti pro platební karty a.s.

Sdílet

CCS Monitor každodenně přináší několika stům českých a slovenských firem zjednodušení a úspory při správě vozového parku. Nabídku produktu momentálně doprovází podpůrná reklamní kampaň v podobě adresných zásilek. Netradiční zásilkou ve formě hry, která vtipnou cestou ukazuje výhody produktu CCS Monitor, oslovujeme tisíce našich zákazníků – držitelů firemních karet CCS, uvedl Petr Beneš, obchodní ředitel CCS.

V nabídce CCS jsou dvě základní verze systému CCS Monitor, a to offline a online. Model CCS Monitor offline sleduje především trasy a vytížení vozidel a usnadňuje přípravu knihy jízd i odhalování neoprávněných jízd. Systém pracuje jednoduše – do zařízení umístěného v automobilu se ukládá poloha vozu ze satelitního systému GPS. Informace o pohybu vozidla se poté přenesou na dispečerské stanoviště, kde lze data dále zpracovávat a vyhodnocovat. Technicky náročnější varianta CCS Monitor online představuje komplexní řešení dopravních a logistických systémů. Na rozdíl od modelu offline nabízí informace o pohybu vozidel v reálném čase. Poloha vozidla je ve zvolených intervalech předávána pomocí sítě GSM ve formátu SMS zpráv nebo datového volání do centrály vybavené softwarovým řešením CCS Monitor online.

Důležitou součástí systému CCS Monitor je elektronická kniha jízd, která umožňuje uživatelům karet CCS automaticky zpracovávat čerpání pohonných hmot, vytváří evidence řidičů a vozidel apod. K produktu CCS Monitor nabízí CCS také mapové podklady, které umožňují snadné zobrazení uskutečněných jízd. Základní mapové podklady lze rozšířit o podrobnou uliční síť řady českých a slovenských měst včetně mapy celé Evropy. Případní zájemci o systém CCS Monitor mohou zdarma vyzkoušet demoverzi programu, která je k dispozici na internetových stránkách www.ccs.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).