Hlavní navigace

Více než 5500 zaměstnavatelů přispívá svým zaměstnancům na životní pojištění České pojišťovny

V loňském roce registrovala Česká pojišťovna platby od více než 5500 zaměstnavatelů, kteří přispívají svým zaměstnancům na životní pojištění. Oproti předcházejícímu roku se jejich počet zvýšil o tisícovku a za posledních šest let se dokonce ztrojnásobil.

Sdílet

Česká pojišťovna v tomto segmentu prodeje pojištění operativně reaguje na potřeby trhu a konkrétních zaměstnavatelů a ve své strategii Blíž klientům jde ještě dál. Před několika dny vznikla na její půdě specializovaná jednotka zaměřená výhradně na zaměstnanecké benefity, která bude ještě více propojena s penzijním připojištěním, jež nabízí dceřiná společnost Penzijní fond ČP.

„Produkty životního pojištění a penzijního připojištění, které jsou u zaměstnavatelů nejžádanější, budeme nyní nabízet cíleněji, intenzivněji a efektivněji, než tomu bylo doposud. V současné době pracujeme na inovacích a zjednodušení našich produktů, stejně jako na výrazném zlepšení modelu obsluhy stávajících klientů. Připravili jsme například nové investiční pojištění zaměřené právě na korporátní klientelu Profi život,“ říká nový náměstek generálního ředitele ČP pro zaměstnanecké výhody a generální ředitel PF ČP Tomáš Matoušek.

Ve srovnání s rokem 2006 vzrostl v loňském roce i počet zaměstnaneckých smluv o více než 21 tisíc na celkových 95 tisíc smluv a také průměrná výše příspěvku se meziročně zvýšila zhruba o 10 % na 5700 korun ročně. „Z našich analýz je zřejmé, že nejvyšší příspěvky poskytují svým zaměstnancům menší firmy, které mají zhruba do 30 pracovníků. S jejich zvyšujícím se počtem pak příspěvky úměrně klesají,“ doplňuje ředitel odboru obchodu zaměstnaneckého programu Jiří Král. A právě tyto malé firmy se nejvíce podílely na loňském nárůstu jak počtu zaměstnavatelů, tak průměrné výše příspěvku. „Pokud jde o regionální rozdělení, tak dvě třetiny nových zaměstnavatelů byly ze severní a jižní Moravy a z Prahy,“ doplňuje ředitel Král.

Firmy čím dál častěji zejména s ohledem na nedostatek určitých kvalifikovaných pracovníků, zvýšenou fluktuaci a ne právě snadné hledání odpovídajících personálních náhrad využívají všech možností, jak účelně a dlouhodobě motivovat své pracovníky. A to nejen klíčové manažery, ale i řadové zaměstnance. Vstříc jim vycházejí i nové daňové úlevy. Od letošního roku se zvýšil celkový limit na jednoho zaměstnance pro osvobození z daní a odvodů na sociální a zdravotní pojištění z příspěvku firmy až na 24 000 Kč v součtu na soukromé životní a penzijní připojištění zaměstnance.

Většina firem má ještě v dosažení maximálního limitu rezervy. Zaměstnanecké pojistné programy v sobě skrývají obrovský potenciál a jejich zavedení prostřednictvím životního pojištění navíc není nijak administrativně náročné. Další růst trhu zaměstnaneckého pojištění bude záviset na dalším vývoji reformy veřejných financí a důchodové reformy. „Již nyní je jisté, že trh životního pojištění se bude dále ubírat cestou takových produktů, které přinesou kombinaci několika benefitů najednou. To zaměstnanecký program s dvojím daňovým zvýhodněním, komplexní pojistnou ochranou s investiční možností pro jedince a stabilizačním a motivačním prvkem pro firmu beze zbytku splňuje,“ uzavírá ředitel Jiří Král.

Česká pojišťovna je součástí Generali PPF Holdingu B.V., který působí ve 12 zemích střední a východní Evropy. Generali PPF Holding spravuje prostřednictvím svých dceřiných společností aktiva ve výši téměř 10 miliard euro a poskytuje v regionu služby 9 milionům klientů. Generali PPF Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v České republice v Praze. Generali PPF Holding B.V. je společný podnik Assicurazioni Generali (podíl 51 %) a PPF Group (49 %).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).