Hlavní navigace

Většina klientů ČSOB Pojišťovny bude mít povinné ručení levnější

Většina klientů ČSOB Pojišťovny bude mít povinné ručení v roce 2006 levnější než letos. Po započtení maximálního bonusu za jízdu bez nehod, který příští rok vzroste na 30 procent, budou sazby v průměru o 6 procent nižší než v letošním roce. Základní sazby bez bonusu zůstávají v průměru na úrovni letošního roku.

Sdílet

ČSOB Pojišťovna v roce 2006 dále rozšíří okruh klientů, které považuje za méně rizikové, a poskytuje jim proto slevy na pojistném. K dosavadním 35 cenově zvýhodněným okresům, pro něž platí sleva 10 procent, přibudou dva další – Kroměříž a Louny – a i nadále bude platit sleva 20 procent pro majitele vozidel starších 10 let. Zvýhodněné kalkulace sazeb povinného ručení ČSOB Pojišťovny tak budou moci využít již téměř tři miliony motoristů po celé republice.

Segmentace sazeb povinného ručení se jednoznačně osvědčila jak z pojistně-technického hlediska, tak pokud jde o vývoj obchodu, což dokládají i počty nově pojištěných vozidel, řekl předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pojišťovny Jeroen van Leeuwen. V prvním pololetí letošního roku se počet vozidel pojištěných na povinné ručení u ČSOB Pojišťovny zvýšil o 16,5 procenta na více než 225 tisíc a tímto tempem se ČSOB Pojišťovna podle statistik České kanceláře pojistitelů zařadila k nejrychleji rostoucím pojišťovnám na domácím trhu.

Příklad pojistného pro rok 2006

vůz Škoda Favorit, Škoda Felicia, Š 105, Š 120 (kategorie 1000–1350 cm3), pojistné limity 24/44 mil. Kč

 • provozovatel bydlí v okrese s pozitivní segmentací (sleva 10 %)
 • má vůz starší 10 let (sleva 20 %)
 • pojistné platí ročně (sleva 3 %)
 • má jiné pojištění u ČSOB Pojišťovny (sleva 5 %)

roční pojistné: 2 720 Kč
při započtení max. bonusu (30 %): 1 922 Kč (letos 1983 Kč)

Maximální bonus 30 % se v roce 2006 bude týkat 37 procent klientů ČSOB Pojišťovny, celkem bude mít nárok na slevu za bezeškodný průběh pojištění 80 procent klientů. ČSOB Pojišťovna zároveň pro rok 2006 zmírní podmínky pro uplatňování malusu, tedy přirážky za zaviněné nehody.

Povinné ručení se sazbami pro rok 2006 si mohou motoristé u ČSOB Pojišťovny sjednat již od 1. prosince 2005 v pobočkách a kancelářích společnosti, u jejích pojišťovacích poradců a nově také po telefonu na bezplatné lince 800 100 777, kde lze také zjistit přesnou výši sazeb.

Nové sazby ČSOB Pojišťovny pro rok 2006 se opírají o tyto principy:

 • Provozovatelé vozidel starších 10 let (v ČR jich je přes 2,2 milionu) budou mít i nadále slevu 20 %.
 • Počet okresů s pozitivní segmentací, kde platí sleva 10 % na pojistném, se zvyšuje na 37. Toto cenové zvýhodnění se týká 1,35 milionu vozidel.
 • Ve všech ostatních regionech s výjimkou hlavního města Prahy bude ČSOB Pojišťovna nabízet povinné ručení za základní sazbu. Pro Prahu, která je z hlediska dopravních nehod nejrizikovějším místem ČR, bude stejně jako letos platit přirážka 20 % k základní sazbě.
 • Maximální bonus za bezeškodný průběh pojištění se zvyšuje na 30 %.

Součástí pojištění je zdarma:

 • rozšířená asistenční služba ČSOB Pojišťovna Assistance
 • úrazové pojištění řidiče
 • pojištění osobních věcí řidiče a osob blízkých
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).