Hlavní navigace

Veřitelé Private Investors podali návrh na odvolání správkyně konkurzní podstaty

Praha, 9.8. 2005 - Návrh na odvolání správkyně konkurzní podstaty zkrachovalé společnosti Private Investors podalo dnes 28 věřitelů tohoto bývalého obchodníka. Podle Garančního fondu obchodníků s cennými papíry, který návrh inicioval, je činnost správkyně JUDr. Boženy Konvalinkové v zásadním rozporu se zájmy konkursních věřitelů. V rámci hladkého průběhu konkurzu je proto potřeba zprostit Konvalinkovou funkce správkyně a jmenovat nového správce.

Sdílet

Ze zápisů věřitelského výboru jsme zjistili, že správkyně konkursní podstaty dlouhodobě a opakovaně porušuje své povinnosti v konkursním řízení, stanovené zákonem o konkursu a vyrovnání a usneseními soudu, vysvětluje ředitel Garančního fondu Jiří Korb důvody, proč se věřitelé rozhodli obrátit na konkurzního soudce. Podle Korba správkyně například v několika případech nezapsala poznámku o nároku věřitele na vyloučení majetku z konkurzní podstaty a majetek prodala jako součást konkurzní podstaty. Tím porušila § 19 odst. 3 zákona o konkursu a vyrovnání. Konvalinková také nepředložila soudu přehled nároků, které byly jako zákaznický majetek přihlášeny do konkursu, a to přesto, že lhůta stanovená soudem uplynula již před jednadvaceti měsíci.

Garanční fond přednesl návrh na odvolání z funkce konkurzní správkyně již v polovině července na schůzi věřitelského výboru. Výbor návrh neodsouhlasil, a proto se téměř tři desítky věřitelů rozhodly využít možnosti podání návrhu jménem většího počtu věřitelů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).