Hlavní navigace

Veřejná diskuze k hernímu zákonu vstoupila do druhé fáze

Veřejná diskuze k hernímu zákonu vstoupila do své další části. Nyní probíhají skupinové diskuze odborné veřejnosti , tzv. focus groups, jež tvoří jednu z nejdůležitějších součástí celého projektu. Široká veřejnost má nadále příležitost vyjadřovat se k dané problematice, ale již brzy i k výstupům z prvních focus groups na www.hernizakon.cz.

Sdílet

„Máme za sebou úvodní fázi, jejímž účelem bylo shromáždit názory na jednotlivá hlavní témata řešené problematiky, ustanovit skupinu vážných zájemců, kteří mají zájem do diskuze věcně a konstruktivně přispět, a nastartovat klíčovou část diskuze, tj. focus groups,“ uvedl k dosavadnímu průběhu diskuze Petr Knap, partner Ernst & Young.

Během první fáze shromáždil facilitátor diskuze, společnost Ernst & Young, ve strukturované podobě názory různých subjektů na řešenou problematiku. Všechny příspěvky i podklady pro aktuálně probíhající fázi projektu jsou zveřejněné na www.hernizakon.cz, kde si je může kdokoliv prostudovat a okomentovat je.

Focus groups, které budou probíhat každý týden až do konce července, jsou platformou pro vážné zájemce, aby již konkrétně diskutovali vhodný přístup k budoucí úpravě her a loterií a poskytli základ pro formulaci výstupů pro ministerstvo financí. Zároveň jejich průběžné výstupy může prostřednictvím webových stránek projektu komentovat široká veřejnost.

Vzhledem ke značnému zájmu laické veřejnosti i odborníků o diskuzi byl celkový harmonogram diskuze prodloužen o měsíc. Ernst & Young předá výstupy projektu zadavateli, tedy Ministerstvu financí ČR, ke konci srpna 2008.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).