Hlavní navigace

Vedení Raiffeisenbank posílil Jiří Čapek

[Tisková zpráva] Novým výkonným ředitelem Raiffeisenbank zodpovědným za retailové bankovnictví se stal Jiří Čapek. Do banky přichází z mateřské Raiffeisen International, kde měl na starosti řízení prodejních kanálů skupiny v 15 zemích střední a východní Evropy.

Sdílet

Dosavadní šéf retailového bankovnictví Mario Drosc zůstává členem představenstva Raiffeisenbank a přebírá širší odpovědnost za obchodní aktivity celé banky.

Před nástupem do skupiny Raiffeisen pracoval Jiří Čapek jako vedoucí pobočkové sítě slovenské VÚB banky. Předtím působil mj. v Komerční bance, kde se podílel na řízení a restrukturalizaci pobočkové sítě, či konzultantské společnosti McKinsey & Co. „Rád pracuji pro flexibilní a inovativní instituce, které mají velké ambice a jsou schopny je realizovat. Mým cílem je, aby si nás vybírali klienti s vyššími příjmy a malé firmy za svou hlavní banku. Chtěl bych, abychom se stali jednou ze tří největších českých bank pro prémiovou klientelu,“ uvedl při svém nástupu do funkce.

Jiří Čapek je ženatý a má dvě dcery. Rád cestuje, chodí do kina a věnuje se rodině. Z dětství si s sebou přinesl zálibu v počítačových hrách.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).