Hlavní navigace

Vědecké grémium ČBA povede Luděk Niedermayer

[Tisková zpráva] Novým předsedou vědeckého grémia České bankovní asociace jmenovalo prezidium této instituce ředitele oddělení Consulting ve společnosti Deloitte, bývalého viceguvernéra České národní banky Luďka Niedermayera.

Sdílet

Vědecké grémium se zabývá otázkami dlouhodobého rozvoje českého bankovnictví a podmínek, v nichž tento sektor podniká. V jeho řadách zasedají nejen specialisté na finančnictví, ale také například makroekonomové a právníci. Jeho závěry využívá vedení asociace při koncipování svých dlouhodobých strategických cílů, slouží jí jako jeden z indikátorů možných rizik ve vývoji legislativy, makroekonomiky a řadě dalších oblastí.

Luděk Niedermayer pochází z Brna, kde vystudoval odbornou matematiku na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně (nyní Masarykova univerzita). Plných 12 let zasedal v bankovní radě České národní banky, od r. 2000 na pozici viceguvernéra. Jeho mandát vypršel v únoru roku 2008. V říjnu téhož roku se stal ředitelem oddělení Consulting v poradenské a auditorské společnosti Deloitte.

Na podzim loňského roku se pro ČBA významně podílel na zpracování studie k vývoji veřejných financí s názvem „Růst státního dluhu, rizika pro ekonomiku, podniky, občany i finanční sektor“.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).