Hlavní navigace

Vánoce s easyJet

Dlouhé noci a chladná rána. Člověk by nejraději zůstal doma pod peřinou. Navíc je tu všudypřítomný předvánoční stres a shon. Co s tím? Uleťte pryč a vychutnejte si skutečnou radost v některé z destinací easyJet. Vyberte si na www.easyJet.com.

Sdílet

Dortmund – největší vánoční strom na světě

Dortmund, šesté největší německé město, kam se dostanete za pouhých 75 minut přímého letu z Prahy, se v nedávných letech vyvinulo ve skutečně moderní metropoli s řadou kulturních pozoruhodností. Toto nové centrum Porúří má vše k tomu, aby se výlet do města proměnil v úžasný zážitek: čtvrť Fletch Bizzel nabídne divadla, kluby, restaurace i umělecké galerie, které proměnily někdejší průmyslovou čtvrť k nepoznání. Koncertní síň vestfálské filharmonie, Konzerthaus, otevřená v září 2002, činí z Dortmundu významné město na mezinárodní hudební scéně. Hohensyburg Casino je jedním z nejmodernějších a nejúspěšnějších kasin v Evropě a je rájem pro všechny milovníky hazardních her. Hrací automaty v Las Vegas World vybízejí návštěvníky, aby zkusili své štěstí. Pro vyznavače tradičnějších forem hazardu tu je 35 stolů, kde lze zasednout k ruletě, blackjacku nebo baccaratu.

Pokud dáváte přednost útulnější atmosféře, není nic snazšího než se zastavit v některé z nesčetných hospůdek. Ostatně obyvatelé Dortmundu nejsou jen odborníci na fotbal, ale i hrdí pokračovatelé vestfálské pivní tradice. Rovněž lze relaxovat v některé ze „zelených oáz“: Dortmund je město s rozsáhlými lesíky, loukami a parky, které pokrývají téměř polovinu z 280 kilometrů čtverečních rozlohy města. Bohatá městská zeleň nabízí skvělé příležitosti k rekreaci. Nádherná růžová zahrada s více než třemi tisícovkami různých odrůd růží je jednou ze slavných atrakcí Vestfálského parku. Stejně tak lze pohodlně relaxovat na dostihovém závodišti Wambel nebo v Dortmundské zoo.

A konečně, jedna důležitá informace na závěr, hlavně s blížícím se obdobím Vánoc? Věděli jste, že právě v Dortmundu stane každoročně největší vánoční strom na světě? Se svojí výškou 45 metrů a více než dvěma 2 000 ozdob má svůj zápis také v Guinessově knize rekordů.

Do Dortmundu se pohodlně dostanete s easyJet za cenu zpáteční letenky od 839 Kč včetně poplatků.

Basilej

Město Basilej, vzdálené pouhou hodinu a čtvrt letu z Prahy, se rozkládá na břehu řeky Rýn, v čtyř miliónovém regionu, kde spolu v těsné blízkosti leží hned tři země najednou. Letiště EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg je unikátní, přímo skrz něj totiž vede státní hranice – je libo návštěva ve Francii, Německu nebo Švýcarsku? Tento region v srdci Evropy je oblíbenou destinací návštěvníků přijíždějících na prodloužený víkend nebo krátkou dovolenou. A to nejen pro milovníky outdoorových aktivit a zimních sportů – v blízkosti Basileje najdete tři pohoří: Černý les (Black Forest), Jura a Vosges. Přijeďte a nechte se okouzlit pestrou nabídkou aktivit a měst jako Basilej, Colmar, Freiburg, Mulhouse…

Švýcarská Basilej vypadá na první pohled tak trochu jako naše Praha. Rýn rozděluje město na dvě části, které jsou vzájemně propojeny kamenným mostem a v povzdálí na kopci „bdí ostrým zrakem“ na město basilejská katedrála. Právě poblíž těchto míst vznikaly první keltská osídlení v prvním století n.l. a uvnitř katedrály je mimochodem pochován i Erasmus Rotterdamský. Nedaleko od města se nachází také Augusta Raurica, jedno z nejstarších románských osídlení, kde se dodnes dochovaly zbytky lázní a obrovského amfiteátru.

Basilejci milují svoje město, řeku – u které, ale i ve které! stráví hodně času, jen když jim to počasí dovolí – ale Basilej je hlavně městem umění, muzeí a architektury. Mnoho místních staveb se zrodilo v dílnách světově proslulých architektů, jako například Herzog & de Meuron. Dnes najdeme v Basileji a těsném okolí na tři desítky různých muzeí, například Museum Jeana Tinguely, autora průmyslových, motorizovaných soch jakoby z jiného světa. Za zmínku stojí i jedinečný hotel ve městě (Der Teufelhof Basel), kde každý pokoj vypadá úplně jinak.

Basilejci umějí žít, dobře se bavit, chodit do divadel, na operu, na koncerty a vyhlášené jsou i jejich kulinářské specilaity, nejenom tradiční švýcarské fondu. Díky výhodné poloze města můžete ochutnat i to nejlepší z francouzské kuchyně nebo světově proslulé jídlo německého Bádenska. Jen to nepřežeňte s výborným alsaským vínem, varují místní. Pak byste totiž mohli potkat i obávaného baziliška…

Vánoční trhy v Basileji

Po celý prosinec budou od 6.30 hodin večer na Markplatz v centru Basileje otevřeny tradiční vánoční trhy. Stánky s nejrůznějšími dobrotami, cukrovím a svařeným vínem, ale i různými dárkovými předměty jsou ozdobeny stovkami žárovek. Chladným večerem se line vůně pečených kaštanů. To vše patří k úžasné atmosféře tradičních Vánoc.

Do Basileje se pohodlně dostanete s easyJet za cenu zpáteční letenky od 839 Kč včetně poplatků.

Vánoční trhy v Ženevě

V prosinci se Ženeva, dokola obklopená zasněženými vrcholky Alp, stává kouzelným městem plným tradic a oslav. Davy lidí z různých koutů Evropy následují pronikavou vůni zázvorového chleba na jeden z nejhonosnějších vánočních trhů, který se koná na Place de la Fusterie. Pokud potřebujete nakoupit dárky, určitě jste na tom správném místě. Různé tretky, ale i ručně dělané dřevěné hračky, je jisté, že domů neodejdete s prázdnou.

Pokud máte chuť mlsat, k dostání jsou tradiční máslové sušenky Svatého Mikuláše, domácí čokoláda, již zmíněný zázvorový chleba a další…

Do Ženevy se pohodlně dostanete s easyJet za cenu zpáteční letenky od 1258 Kč včetně poplatků.

Vánoční trhy v Newcastlu

Také anglický Newcastle bývá již od začátku prosince bohatě vyzdoben a opravdu originálně nasvěcen. Město si na tento náročný úkol pozvalo dokonce přední regionální i mezinárodní umělce a designéry, aby nainstalovali tisíce světel po městě a přinesli tím lidem radost a kousek tepla do chladných zimních večerů. Poté co se dostatečně vynadíváte na úžasně barevnou světelnou výzdobu, přesuňte se o krok dál, do Theatre Royale na vánoční pantomimu.

Do Newcastlu se pohodlně dostanete s easyJet za cenu zpáteční letenky od 839 Kč včetně poplatků.

Vánoce v Londýně

Londýn je bezesporu jedno z nejmalebnějších světových měst, které se navíc může pochlubit svojí bohatou historií , které se dá dost dobře navštívit i v zimních měsících a v období kolem Vánoc. Nic se nevyrovná jízdě na čerstvém vzduchu v otevřeném poschoďovém autobuse s lahví svařeného vína a košem krájeného páje. Nejoslnivější částí projížďky bude o letošních Vánocích asi projížďka po Regent Street.

Londýn nabízí celou řadu vynikajících restaurací s širokým výběrem kulinářských dobrot a specialit, včetně těch vánočních. Anebo raději chcete uspořádat vánoční party pro přátele u vás doma? Pak se určitě zastavte nakoupit nebo jen popást oči na Borough Market, jeden z nejvyhlášenějších londýnských trhů, kam si chodí vybírat suroviny i ti nej… šéfkuchaři. Hledáte-li něco více tradičního, pak doporučujeme Fortnu mand Masons, jeden z nejstarších obchodů. Jejich vybraná vína a kulinářské pochoutky putují i do královského paláce. Každý den od 17 do 21 hod. si můžete přijít poslechnout vánoční koledy na Trafalgarské náměstí.

Do Londýna se pohodlně dostanete s easyJet za cenu zpáteční letenky od 850 Kč včetně poplatků.

Vánoce v Bristolu

Lidé z anglického Bristolu jsou velkými příznivci vánočních svátků. To jde vidět i na pestrém množství aktivit, které připravili pro svoje návštěvníky. Od začátku prosince najdete na několika místech ve městě „Santovy jeskyně“ (v bristolské Zoo nebo arboretu Westonbirt). Jak se tam dostanete? Jednoduše – vánočním vláčkem nebo se sobím spřežením. Po cestě se můžete zastavit na vánočních trzích ve viktoriánském stylu a poslechnout si zpěv koledníků…

Do Bristolu se pohodlně dostanete s easyJet za cenu zpáteční letenky od 839 Kč včetně poplatků.

Vánoce v Miláně

Letos poprvé se proslulé vánoční trhy „Noel Noel“ objeví kromě Florencie také v italském Milánu. O čem je vlastně řeč? Návštěvníci si sami můžou vyzdobit, jak nejlépe a s použitím co největší porce kreativity dovedou, vánoční stánky, aby tak vytvořili tu správnou vánoční atmosféru. Po celém městě bude několik tematicky zaměřených sekcí jako „Vesnička zrození“, „Ježíškův dům“, „Palác princezny Sissi“, „Čokoládové území“ apod. Největší z trhů – La Fiera di Sant´ Ambrogio – bude probíhat na náměstí Pizza Sant´Ambrogio a v přilehlých uličkách od 7. do 22. prosince.

Do Milána; se pohodlně dostanete s easyJet za cenu zpáteční letenky od 1138 Kč včetně poplatků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).