Hlavní navigace

Valná hromada Kooperativy schválila účetní závěrku 2005 a rozdělení zisku

Schválením účetní závěrky a ponecháním nerozděleného zisku ve výši 841 milionů korun pro další rozvoj společnosti skončila včerejší řádná valná hromada pojišťovny Kooperativa. Hlavní akcionář – jedna z největších evropských pojišťovacích skupin Vienna Insurance Group – ocenil prostřednictvím místopředsedy dozorčí rady Dkfm. Karla Finka výsledky Kooperativy v loňském roce, kdy firma dosáhla rekordního výsledku ve své historii jak v oblasti zisku, tak předepsaného pojistného.

Sdílet

Dozorčí rada zároveň rozhodla o změnách v nejvyšším vedení Kooperativy. S platností od 1. června 2006 byl do představenstva firmy zvolen Ing. Martin Diviš, MBA. Do jeho působnosti patří oblasti pojištění vozidel, marketing, vývoj produktů, spolupráce s asistenčními službami, strategická spolupráce s Finanční skupinou ČS a likvidace pojistných událostí v oblasti vozidel. Zároveň bylo rozšířeno vedení společnosti o Ing. Martina Kutnohorského, RNDr. Jakuba Strnada, Ph.D. a Mag. Gerharda Lahnera jakožto členy tzv. rozšířeného vedení Kooperativy.

Kooperativa, pojišťovna, a. s., je druhou největší pojišťovnou v ČR. V současné době má více než 300 obchodních míst a produkty Kooperativy lze sjednat i v pobočkách České spořitelny. Klientům je k dispozici dále několik tisíc externích spolupracovníků, nonstop zelená linka 800 105 105 a internetové stránky www.koop.cz. Firma má základní kapitál 2,8 miliardy Kč. V loňském roce zvýšila předepsané pojistné o 9,8 procenta na 26,5 miliardy Kč, což je s výrazným náskokem největší přírůstek pojistného na českém trhu. Rekordního výsledku dosáhla Kooperativa rovněž v oblasti zisku, jehož výše před zdaněním činila za loňský rok 1 304 milionů korun – v meziročním srovnání o 70 procent více.

Kooperativa je součástí jedné z největších evropských pojišťovacích skupi Vienna Insurance Group, která loni získala od prestižní agentury Standard & Poor´s rating A+ se stabilním výhledem. Koncern zaujímá v současnosti první či druhou pozici na trzích v Rakousku, v České republice, na Slovensku a v Rumunsku. K dalším klíčovým trhům náleží Polsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko a Černá Hora a Bulharsko. Dále je skupina zastoupena v Bělorusku a na Ukrajině, v Německu, v Lichtenštejnsku, v Itálii a ve Slovinsku. Žádný jiný pojišťovací koncern do takové míry prostor zemí střední a východní Evropy nepokrývá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).