Hlavní navigace

Valná hromada Komerční banky schválila výplatu dividendy 250 Kč na jednu akcii

Praha, 26. dubna 2006 – Akcionáři Komerční banky na dnešní valné hromadě rozhodli o vyplacení dividendy 250 Kč na jednu akcii.

Sdílet

Celková částka navržené dividendy dosahuje výše 9 500 milionů Kč. Poměr výše dividendy k čistému nekonsolidovanému zisku roku 2005 dosahuje 104%. Představenstvo Komerční banky navrhlo výplatu dividend s cílem upravit celkový kapitál banky na úroveň odpovídající ekonomickému a obchodnímu prostředí a rizikům v České republice. Nárok na dividendu má akcionář, který je majitelem akcie ke dni 26. května 2006. Dividenda se stává splatnou ke dni 26. června 2006.

Akcionáři také rozhodli o limitech nabývání vlastních akcií KB. Nabývání vlastních akcií KB je primárně pro KB jako jednoho z tvůrců trhu s akciemi KB a také k řízení kapitálu banky. Valná hromada schválila návrh představenstva banky na limit odkupu vlastních akcií do výše 10 % registrovaného základního jmění banky v cenovém rozpětí 2 000 až 4 500 Kč za akcii.

Akcionáři zároveň rozhodli o změně stanov. Změna upravuje především počet členů představenstva, který se snižuje ze šesti na pět.

Valná hromada dále projednala a schválila zprávu představenstva o podnikatelské činnosti banky za rok 2005, řádnou účetní závěrku s návrhem na rozdělení zisku za rok 2005 a konsolidovanou závěrku za rok 2005.

Marie Petrovová
tisková mluvčí KB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).