Hlavní navigace

Řádná valná hromada Hypoteční banky schválila účetní závěrku za rok 2005 a rozdělení zisku

Valná hromada Hypoteční banky dnes schválila řádnou účetní závěrku společnosti za rok 2005 a zprávu představenstva o podnikatelské činnosti společnosti a o stavu jejího majetku za rok 2005. Valná hromada rovněž rozhodla o rozdělení čistého zisku za rok 2005, který činí 489 mil. Kč (dle „EU IRS“) a meziročně je vyšší o 23 %. Do nerozděleného zisku bude převedeno 465 mil. Kč a do rezervního fondu bude přiděleno 24 mil. Kč. Dividendy ani tantiémy za rok 2005 nebudou vyplaceny.

Sdílet

Valná hromada dále vzala na vědomí zprávu o kontrolní činnosti dozorčí rady a potvrdila volbou předchozí kooptaci, provedenou dozorčí radou 15. listopadu 2005, a zvolila nového člena dozorčí rady Ladislava Macha. Ten nahradil Jiřího Nosála, který na své členství v dozorčí radě rezignoval.

Ladislav Mach (36) pracuje v ČSOB od roku 2000, předtím působil rovněž v bankovním sektoru – mimo jiné v Živnostenské bance. V ČSOB zastával řadu řídících i odborných funkcí, například pozici ředitele útvaru Analýz finančních trhů, pozici Merger Director aj. V současné době je ředitelem útvaru Úvěry pro Retail a standardní SME. L. Mach rovněž absolvoval Management Development Program a stáž u společnosti KBC, dále pak seminář Risk Management na Ministerstvu financí v Luxemburgu a řadu dalších specializovaných kurzů.

Ladislav Mach je ženatý, má dvě děti a mezi jeho koníčky patří zejména sport (kopaná, běh na lyžích, squash).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).