Hlavní navigace

Valentýnské pojistné události klientů Allianz mají nádech štěstí i katastrof

[Tisková zpráva] Také na Valentýna – 14. února – se každoročně stanou stovky pojistných událostí. Většinou jde o běžné domácí kalamity, nehody na silnici a obvyklé každodenní úrazy. Podle Allianz pojišťovny je však oproti ostatním dnům v roce Valentýn z hlediska počtu škod dnem o poznání klidnějším.

Sdílet

Z tohoto dne však najdeme v oznámeních o pojistné události také informace plné lásky. A někdy právě počáteční láska skončí kalamitou a naopak původně vypadající katastrofa vyústí v milostný vztah.

Klidným dnem byl i 14. únor roku 2010, kdy klienti Allianz pojišťovny nahlásili pouze 169 škod, v loňském roce jich byl přesně dvojnásobek. Nárůst byl způsoben nečekanou kalamitní situací na silnicích, takže tři čtvrtiny z tohoto počtu hlásili jen motoristé z povinného ručení nebo havarijního pojištění. „Naopak v majetkovém pojištění občanů byl dnem opravdu pohodovým, majitelé bytů a domků se potýkali pouze s vodou vytékající z domácích  vodovodních zařízení, živly je zasáhly pouze výjimečně a zřejmě i zloději a vandalové měli jiné starosti. Jejich „akce“ by se na celém území republiky daly spočítat na prstech jedné ruky,“ říká vedoucí likvidace Allianz pojišťovny Petr Jandek.  

Operátoři si v telefonátech u hlášení vyslechli několik příběhů, v nichž počáteční láska nakonec skončila kalamitou a naopak původně vypadající katastrofa vyústila v milostný vztah. Život je pestrý a zároveň nevyzpytatelný, i na Valentýna. Posuďte sami…

---

Partnerka darovala „valentýnku“ svému partnerovi formou pozvání na valentýnský karnevalový večer. Zábava se rozproudila a stalo se, že mladý muž si v šeru a v dobré náladě  svoji partnerku spletl a lásku začal vyznávat jiné dívce. Jako „dárek“ ze zamilovaného večera si odnesl tržnou ránu v koutku úst, vyražený zub a monokl pod okem.  Odpuštění se mu nedostalo, ale odškodnění za úraz ano.

---

Zamilovaný student chtěl v den svatého Valentýna konečně vyznat lásku své krásné spolužačce. Dlouho se na tuto chvíli připravoval, měl však velkou trému, kvůli které všechno nakonec proběhlo zcela jinak, než si plánoval. Konec byl ale dobrý. Operátorce vyprávěl, jak koupil květiny a čekal před školou. Když se jeho tajná láska náhle objevila na ulici, neváhal a rozběhl se jí vstříc. Nevšiml si, že část chodníku je zledovatělá. Následoval volný pád vzduchem, při kterém se nejdříve pochroumala kytice a  po dopadu na tvrdou zem i jeho ruka. O hranu parapetu výkladní skříně si ještě roztrhl novou péřovou bundu a v tu chvíli její rukáv vyfoukl svůj obsah. Vyznání lásky doslova „v peří“, se „zasněženou“ kyticí a zlomenou rukou dokončil v sanitce. Ale prý úspěšně!

---

Zamilovaný pár se rozhodl strávit Valentýna jen ve dvojici při romantické večeři se svíčkou. Na otázku – popište podrobně a souvisle úrazový dej – klienti uvedli, že na Valentýna se při romantické večeři při svíčkách celou dobu navzájem dívali jen do svých očí a vůbec nevnímali okolí. Po dobu těchto nepřetržitých zamilovaných pozorování ani nezaregistrovali, že plamen svíčky je příliš blízko ucha mladé ženy. Poškozená si prý myslela, že pociťuje úplně jinou horečku – z milostného vzplanutí a nikoliv od plamene svíčky. Bolestivé popálení si léčila dva týdny.

V mnoha částech světa slaví páry nejrůznějšího věku svatého Valentýna různě, obdarovávají se květinami, čokoládou, básněmi, polibky i přísahami o věčné lásce. Realita je však jiná. Podle statistik o manželství končí téměř každý druhý sňatek ve vyspělé Evropě rozvodem. A bohužel některé země, mezi které patří i Česká republika, mají rozvodovost ještě vyšší. A na tu je každá pojistka krátká.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).