Hlavní navigace

V rámci povinného ručení půjde proplatit i škody na vlastním vozidle

Pro dobré řidiče bude povinné ručení ČSOB Pojišťovny opět levnější

Sdílet

Vůbec poprvé získají čeští motoristé možnost nechat si proplatit havarijní škodu na vlastním vozidle ze svého povinného ručení. Umožní jim to nové pojištění Premiant, které v rámci povinného ručení zavedla ČSOB Pojišťovna pro rok 2007.

Způsobí-li klient ČSOB Pojišťovny, který si sjedná pojištění Premiant, škodu z povinného ručení, uhradí ČSOB Pojišťovna tuto škodu poškozené osobě, ale navíc proplatí i havarijní škodu (způsobenou střetem, nárazem či pádem) na vlastním vozidle viníka, a to až do částky 5000 korun za rok. Tuto možnost budou moci využít jak motoristé, kteří nemají uzavřené havarijní pojištění, tak i ti, kteří havarijní pojištění mají, ale pro něž bude úhrada škody na vlastním vozidle z povinného ručení výhodnější. Pokud si zvolí tuto variantu, nepřijdou totiž o dosažený bonus v havarijním pojištění a také nemusí odečítat případnou spoluúčast.

„Jde o revoluční novinku, která dosud na českém trhu neexistovala,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pojišťovny Jeroen van Leeuwen. „Navíc s novým tarifem Premiant získají motoristé jistotu, že za ně ČSOB Pojišťovna uhradí i vysoce nadstandardní pojistné plnění za škody z povinného ručení, a to až do částky sto milionů korun za škody na zdraví i za škody na majetku,“ doplnil van Leeuwen.

ČSOB Pojišťovna bude v roce 2007 pokračovat v úspěšné segmentaci povinného ručení, která spočívá v tom, že ceny tohoto pojištění se řídí nejen kubaturou motoru či hmotností vozidla, ale také jeho stářím a místem bydliště jeho provozovatele. „I nadále bude platit, že majitelé vozidel starších deseti let budou mít povinné ručení o dvacet procent levnější a že motoristé z okresů s nižší nehodovostí získají nad to ještě slevu deset procent,“ řekl ředitel odboru řízení produktů neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny Jaroslav Král. Podle něho se navíc počet cenově zvýhodněných okresů v roce 2007 zvýší z letošních 37 na 40: třemi novými budou okresy Hradec Králové, Jihlava a Sokolov. Na další slevy mají nárok motoristé, kteří hradí pojistné jednou ročně nebo kteří mají u ČSOB Pojišťovny uzavřené ještě jiné pojištění než povinné ručení.

Ceny povinného ručení ČSOB Pojišťovny pro rok 2007 se proti letošnímu roku změní jen minimálně. Například základní sazby povinného ručení pro osobní automobily se v průměru zvýší o 3 procenta, ale při započtení maximálního bonusu za jízdu bez nehod, který v roce 2007 bude moci dosáhnout až 35 procent, budou oproti letošku v průměru o 2 procenta nižší. Nárok na maximální, 35% bonus má nyní u ČSOB Pojišťovny 24 procent klientů, přičemž celkově si slevu za jízdu bez nehod vysloužilo 81 procent klientů.

Příklad pojistného pro rok 2007

vůz Škoda Favorit nebo Škoda Felicia (kategorie 1000–1350 cm3), pojistné limity 24/44 mil. Kč
• provozovatel bydlí v okrese s pozitivní segmentací (sleva 10 %)
• má vůz starší 10 let (sleva 20 %)
• pojistné platí ročně (sleva 3 %)
• má jiné pojištění u ČSOB Pojišťovny (sleva 5 %)
roční pojistné bez bonusu: 2 817 Kč
při započtení max. bonusu (35 %): 1 854 Kč (letos 1919 Kč)

Povinné ručení se sazbami pro rok 2007 si mohou motoristé u ČSOB Pojišťovny sjednat již od 1. října 2006 v pobočkách a kancelářích společnosti, u svých pojišťovacích poradců a také po telefonu na lince 800 100 777, kde mohou zjistit i přesnou výši sazeb.

Na konci 1. pololetí 2006 bylo u ČSOB Pojišťovny pojištěno na povinné ručení celkem 258 052 vozidel, což bylo téměř o 15 procent víc než ke stejnému datu předchozího roku. Tímto meziročním nárůstem počtu pojištěných vozidel se ČSOB Pojišťovna zařadila mezi nejúspěšněji pojišťovny na domácím trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).