Hlavní navigace

V prvním pololetí letošního roku byl přepraven rekordní počet cestujících

PRAHA, 21. července 2008 – Letecká společnost Austrian Airlines přepravila za první pololetí tohoto roku rekordních více než 5,2 milionu pasažérů. Přes současnou krizi v letecké přepravě se průměrná obsazenost letů pohybuje kolem 74 procent. Velkou výhodou Austrian Airlines je orientace na trh východní a střední Evropy, kde je stále velký ekonomický potenciál.

Sdílet

„Letecká společnost Austrian Airlines zaznamenala v první polovině roku 2008 zvýšenou poptávku také ve své pražské kanceláři, a to zhruba o 3 procenta. Šlo především o destinace ve východní Evropě, kde nás čeští zákazníci vnímají jako nejsilnějšího dopravce,“ potvrdil Fabrice Tamegger, ředitel společnosti Austrian Airlines pro Českou republiku.

Největší vzrůst přepravy společnost zaznamenala na krátkých a středně dlouhých trasách, na nichž přepravila zhruba 4,1 milionu cestujících, což je o 6,1 procenta více než ve stejném období loňského roku. Vytíženost letů v tomto segmentu dosáhla 67 procent a vzrostla proti roku 2007 o 1,4 pr­ocenta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).