Hlavní navigace

V pátek posilovým pendolinem do Ostravy, v sobotu mimořádným pendolinem na vánoční trhy v Praze

Páteční odpolední spoje SC Pendolino z Prahy do Ostravy jsou téměř vyprodané, proto České dráhy vypravují zvláštní posilový spoj v čase vlaku SC Pendolino 509 s odjezdem z Prahy hl. n. v 17.23 hod. a příjezdem do Olomouce hl. n. v 19.34 a do Ostravy Svinova ve 20.22 hod. Vlak bude dále pokračovat do Ostravy hl.n. a Bohumína.

Sdílet

Rezervace na posilový vlak SC Pendolino dáváme do prodeje dnes, uvedla ředitelka odboru provozu osobní dopravy Luďka Hnulíková. Spoj bude veden ve stejném standardu jako pravidelný vlak, bude sestaven z jednotky 680 pendolino a na jeho palubě bude poskytován obvyklý servis. Ve vlaku platí také všechny obvyklé tarifní nabídky a slevy platné pro pravidelný spoj 509, vysvětlila Luďka Hnulíková. Upozornila, aby cestující u tohoto spoje věnovali zvýšenou pozornost svým dokladům a označení souprav, aby nastoupili do správných vozů. České dráhy doporučují všem cestujícím, aby si včas zajistili své rezervace na předvánoční cesty a pro cesty z Prahy do Olomouce a Ostravy využili také zvláštní posilový vlak SC Pendolino.

V sobotu mimořádným Pendolinem na vánoční trhy do Prahy

České dráhy zavedou v sobotu 20. prosince zvláštní spoj SC Pendolino 504 s odjezdem z Ostravy hl.n. v 9.27 hod, z Ostravy Svinova v 9.36 hod. a z Olomouce hl.n. v 10.24 hod., který přijede do Prahy hl.n. ve 12.35 hod. Cestujícím chceme nabídnout předvánoční zážitek z cesty rychlovlakem pendolino do vánočně vyzdobené Prahy s tradičními trhy na Můstku a na Staroměstském náměstí nebo množstvím obchodů v centru Prahy, uvedl výkonný ředitel pro marketing Aleš Ondrůj.

Rychlé spojení Ostravy a Prahy mimořádným vlakem SC Pendolino nabízí příjemnou jednodenní cestu do Prahy bez nutnosti časného ranního vstávání. Odjezd vlaku kolem půl desáté z Ostravy umožňuje také cestu z dalších částí moravskoslezského regionu. V mimořádně vypraveném vlaku SC Pendolino 504 platí všechny obvyklé slevy a nabídky. Díky tomu může například skupina až 5 osob vyrazit do Prahy s jízdenkou ČD Net za 900 Kč (180 Kč na osobu). Tato jízdenky platí ve stejný den i pro zpáteční cestu. V povinně místenkovém vlaku SC Pendolino je nutné přikoupit rezervaci za 100, případně 200 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).