Hlavní navigace

UNIVYC, a.s. podepsal smlouvu s první clearingovou bankou

Společnost UNIVYC, a.s. uzavřela smlouvu s Komerční bankou, a.s o zajištění zúčtování obchodů uzavřených na Energetické burze Praha.

Sdílet

Každý účastník obchodování na Energetické burze Praha musí mít uzavřenou smlouvu s tzv. clearingovou bankou, která za něj zajišťuje zúčtování uzavřených obchodů. Clearingová banka, která se stává na základě smlouvy se společností Univyc účastníkem zúčtování, přebírá plnou odpovědnost za bezpodmínečné splnění závazků plynoucích ze zúčtování burzovních obchodů účastníka obchodování se kterým má uzavřenu smlouvu o zajištění zúčtování.

„Přítomnost clearingových bank v systému je posledním nezbytným předpokladem pro zahájení obchodování na Energetické burze Praha. Podpisem této první smlouvy je nyní celá infrastruktura připravena“ – říká David Kučera, generální sekretář Energetické burzy Praha.

Energetická burza Praha je novou obchodní platformou v České republice určenou pro obchodování s elektrickou energií. Byla založena 5. března 2007 s cílem nastavit nová pravidla pro obchodování s elektrickou energií v České republice. Nový trh bude nabízet obchodování s elektřinou v podobě termínových derivátů. Více informací o Energetické burze Praha, o systému obchodování a zúčtování naleznete na http://www.pxe.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).