Hlavní navigace

UNIQA pojišťovna se připojila ke sbírce na pomoc jihovýchodní Asii

Všichni byli na sklonku minulého roku zasaženi zprávou o nebývalé přírodní katastrofě v jihovýchodní Asii, která připravila o život statisíce lidí a zásadně ztížila život miliónům obyvatel tamější části světa. Toto neštěstí, o jehož stále rostoucím rozsahu jsme se dozvídali řadu dní ze sdělovacích prostředků, vyvolalo nebývalou vlnu solidarity obyvatel žijících v jiných, i velmi vzdálených zemích.

Doba čtení: 1 minuta

Mezinárodní koncern UNIQA Group se sídlem v Rakousku zareagoval spolu s dalšími velkými rakouskými firmami velmi rychle a prokázal, že je společností se silným sociálním cítěním. Rozhodl se vybudovat na jihu Srí Lanky tzv. „rakouskou vesnici“ a pomoci tak tamějším lidem, kterým se naštěstí podařilo přežít, avšak po jejichž domovech zbyly jen trosky a rozvaliny. Tito lidé potřebují vybudovat novou existenci a zázemí pro sebe i své děti.

UNIQA pojišťovna, která je součásti koncernu UNIQA Group, vyzvala své zaměstnance,aby svým příspěvkem podpořili sbírku na výstavbu této vesničky. Prostředky věnované zaměstnanci budou poté výrazně navýšeny z prostředků společnosti.

Budovaná obec se má skládat z domků s obytnou plochou 40–80 m2, jejichž cena činí 10 tisíc eur. Nezbytnou infrastrukturu a zázemí obce si vzaly na starost UNIQA Group, Raiffeisen Gruppe a rakouské stavební firmy. Kromě obytných domů budou postaveny i mateřská školka, škola, zdravotní středisko a vesnické centrum.

K výzvě koncernu UNIQA se připojily i další zahraniční pobočky. V Rakousku má iniciativa mimořádný ohlas a je mediálně podporována nejprodávanějším deníkem Kurier. Aktuální informace o stavu sbírky a celém projektu lze získat na www.kurier.at. V současné době již byla vybrána od dárců částka, která postačí na výstavbu více než 175 domků.

Akce nadále pokračuje a denně přibývají peníze nejméně na deset nových obydlí. Věříme, že se brzy podaří shromáždit dostatek prostředků na „český domek UNIQA“.

Bc. Petra Strejčková
tisková mluvčí UNIQA pojišťovna, a.s.