Hlavní navigace

UNIQA pojišťovna nadále roste

UNIQA pojišťovna předepsala na pojistném za prvních devět měsíců roku 2005 celkem 2,109 miliardy korun a zaznamenala tak oproti srovnatelnému loňskému období růst ve výši 5,28 %. Udržela tím příznivou dynamiku, na níž se podílel především pozitivní vývoj pojištění osob.

Sdílet

V neživotním pojištění dosáhla UNIQA růstu 1,4 %, když předepsala celkem 1,652 miliardy korun. Důvodem poměrně nízkého navýšení je meziroční stagnace sazeb pojistného a částečně odliv velkých klientů po vstupu ČR do Evropské unie, kteří se v rámci svých mezinárodních programů pojišťují přímo u centrál zahraničních pojišťoven.

Životní pojištění UNIQA zaznamenalo opět výrazný nárůst. Ve sledovaném období činilo celkem téměř 460 milionů korun, což odpovídalo meziročnímu navýšení asi 22 %. Hlavní část pojistného je běžně placená forma.

UNIQA pojišťovna spravovala koncem září 2005 ve kmeni na 309.000 pojistných smluv. Meziročně zaznamenala nárůst o 6,5 %.

Zisk UNIQA pojišťovny před zdaněním za prvních devět měsíců 2005 činil 311 miliónů korun a ve srovnání se stejným obdobím roku 2004 (154 mil. Kč) se tedy zdvojnásobil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).