Hlavní navigace

Unipetrol v centru dění

Akcie Unipetrolu se v tomto týdnu staly středem zájmu investorů, kdy došlo na základě zvýšené poptávky ke změně klesajícího trendu a kurz cenný papírů v mezi týdenním srovnání vzrostl o 11,6 % na hodnotu 145 Kč. Z nejvíce obchodovaných akcií se dařilo také Komerční bance, kurz nepřekonal tří tisícovou hranici, ale jeho hodnota 2 999,80 Kč přinesla majitelům těchto akcií týdenní vzrůst hodnoty části portfolia o zajímavých 8,5 %.

Sdílet

Za pozornost stojí vývoj ceny akcií Severomoravské Energetiky a Rybářství Třeboň. Akcie uvedené energetické společnosti posílily z 3 760 Kč o 11 % na hodnotu 4 172,80 Kč a v případě třeboňské společnosti můžeme změnu ceny vyjádřit „fotbalovým“ posílením o více než „60 kapříků na akcii“, resp. vzrůst ceny o 6,8% na úroveň 951,50 Kč.

Z uhelných společností posílily akcie Českomoravských dolů a OKD. Poslední obchod tohoto týdne s prvně jmenovanými akciemi se realizoval za cenu 1 100,10 Kč a majitele akcie Českomoravských dolů se zvýšily ceny jejich akcií o 4,76 %. Akcie OKD posílily o 6,36 % a závěrečný kurz je na hodnotě 1 021,10 Kč. Pro minoritní akcionáře je stěžejní informací plánovaný záměr majoritního vlastníka ukončit obchodování s akciemi uvedených uhelných společností na RM-SYSTEMu a pražské burze, které lze vzhledem k již realizované povinné nabídce převzetí očekávat na přelomu května a června letošního roku.

Celkově akcie na trhu RM-SYSTÉM v tomto týdnu posílily, vyjádřeno hodnotou indexu PK 30 došlo k 4,3 % nárůstu na závěrečnou hodnotu 1667,3 bodů.

Jiří Vodička
RM-SYSTÉM, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).