OSTRAVA 10. října 2002 – Union banka dnes začala poskytovat aktivní GSM banking prostřednictvím mobilní sítě Oskar. Union banka se tak stává třetím peněžním ústavem v České republice, který poskytuje bankovní služby se všemi mobilními operátory. Zároveň je druhou bankou, která prostřednictvím této aplikace dovoluje zasílat kódy pro vstup do internetového bankovnictví.
Oskarova SIM karta, která GSM banking umožňuje, má kapacitu 64 kB a je klientovi zaktivována na dálku, není třeba nahrávat žádný speciální software. Karta umožňuje spravovat účty až v deseti bankách z jednoho telefonu. Zákazník může přes telefon zjišťovat zůstatek účtu, jeho historii, podávat platební příkazy, zakládat termínované vklady a provádět další úkony. Komunikace mezi zákazníkem a bankou je šifrovaná, veškeré transakce včetně čtení příchozích zpráv jsou chráněny osobním MPIN kódem.
Union banka spustila aktivní GSM banking v září 2000 pro klienty T-Mobile (dříve Paegas) a v polovině prosince 2001 pro klienty mobilní sítě Eurotel. V současné době banka poskytuje tři klientsky vstřícné balíčky služeb, které GSM Plus zahrnuje. Pro nejširší veřejnost je určeno Konto PROGRES (60 Kč/měs.), Konto JUNIOR pro mladé lidi do 23 let (25 Kč/měs.) a Konto AMOS pro studenty vyšších odborných a vysokých škol (25 Kč/měs). Některou ze služeb elektronického bankovnictví Union banky využívá v současné době přes 13 tisíc klientů.
Více informací o nejnovějších službách Union banky lze najít na internetové adrese www.union.cz nebo je poskytnou pracovnice Klientské linky 800 158 665.