Unikátní nabídka - pro investory pracují býci i medvědi

ČSOB přichází v dubnu s reprízou unikátního zajištěného fondu, který umožňuje dosáhnout výnosu nezávisle na tom, zda se na trhu právě prohánějí býci nebo medvědi (ČSOB Býci a medvědi 3 ). Fond vázaný na životní pojištění je tentokrát zaměřen na komodity – Maximal Invest ČSOB Komodity 2. Komoditní fondy snižují volatilitu portfolia, zvyšují ochranu před inflací a svým chováním představují protiváhu akciím i dluhopisům. Komodity navíc v současné době výrazně rostou. Dubnové menu doplňují ČSOB Krátkodobého evropského růstu 1 a ČSOB Světových pivovarů 2 (KBC Click Beweries).

Sdílet

ČSOB Býci a medvědi 3 je unikátní zajištěný fond, který přináší výnos v každé z hlavních variant vývoje trhu (pokles/růst). Tato struktura vychází vstříc velmi konzervativním investorům, chrání je před volatilitou trhů a vytváří zhodnocení za každé situace.

Maximal Invest ČSOB Komodity 2 investuje do komodit, u kterých je vysoký potenciál růstu – hliník, měď, zinek, nikl, olovo, WTI – ropa, zemní plyn, obilí, kukuřice, sója. Maximální výše výnosu není omezena. „Globální ekonomika je v současné době velmi “komoditně hladová“ a bude delší dobu trvat než bude nasycena. Navíc portfolio fondu je složeno tak, aby vyrovnávalo cenové fluktuace jednotlivých druhů a tím optimalizovalo konečný zisk,“ uvádí Jan Barta, generální ředitel, ČSOB Investiční společnosti.

Růstové trendy komodit jsou měřitelné v dekádách a ne v jednotlivých rocích. Jejich historicky nejkratší růstové období trvalo 14 let a v současné chvíli není růstový trend komoditního trhu zdaleka vyčerpán. Trvá již od roku 2000. „Do budoucna očekáváme výrazný nárůst spotřeby komodit. Čína a Indie spotřebovávají 30 procent světové produkce komodit a předpokládá se, že v příštích 20 letech stoupne jejich spotřeba na celých 45 procent. Navíc konkrétně ceny agro komodit výrazně rostou,“ doplňuje Jan Barta.

Po březnovém upisovacím období fondu ČSOB Světových pivovarů 1 (KBC Click Breweries 1) přichází k českým investorům jeho nástupce. Do prvního „pivovarnického fondu“ bylo v březnu investováno více než 152 milionů Kč.

Fond ČSOB Světových pivovarů 2 navazuje na svého předchůdce, ve svém portfoliu sdružuje skutečnou špičku světového pivovarnického průmyslu. „Vlajkovými loděmi“ fondu jsou největší světový producent piva britský InBev a světová dvojka, jihoafrický gigant SabMiller. Ten kromě jiného ovládá značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Kozel přibližně 60 procent českého trhu. Následují koncerny Anheuser-Busch a Heineken, třetí a čtvrtý největší výrobce piva na světě. Tyto čtyři společnosti z portfolia fondu tvoří dohromady více než 40 procent celosvětové produkce piva. Strukturu fondu ČSOB Světových pivovarů 2 doplňuje řada velmi zajímavých a perspektivních pivovarů, jakými jsou například dánský Carlsberg, australský Foster´s či japonský Asahi.

„Pivo se jako spotřebitelský produkt může měřit s těmi nejdůležitějšími komoditami. Právě komodity rostou trochu jinak než standardní investice. Pro jejich opačné chování v portfoliu se jim někdy říká investice „obranné“. Proto si myslím, že by tento fond mohl významně zlepšit diverzifikaci akciové části každého portfolia,“ uvádí Jaromír Vlk, investiční poradce ČSOB a dodává: „Komodity vám mohou udělat radost.“

ČSOB Krátkodobého evropského růstu 1 je zajištěný fond, který představuje vhodný nástupní prostor pro posílení akciových pozic v portfoliu a čekání na návrat trhů k růstové trajektorii. Předběžná zainvestovanost je nutná, protože k obratu dochází zpravidla v krátkém časovém úseku a bývá prudký. Nelze jej časově předpovědět. Promeškat jej, znamenat promeškat významný procentní růst.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).